Wyspy Bora-Bora
Bora-Bora - wyspa na Oceanie
Spokojnym, kolarowy atol otaczający
powulkaniczny stożek, w Polinezji
Francus...
Wenecja
Wenecja – miasto i gmina na północy
Włoch nad Adriatykiem, stolica regionu
Wenecja Euganejska. Ludność
Wenecji w g...
Włochy
Włochy – państwo położone w
Europie Południowej, na
Półwyspie Apenińskim, będące
członkiem wielu organizacji, m.in....
Wyspy Ko Phi Phi
Wyspy Phi Phi – grupa
wysp, należących do
Tajlandii, położona między
wyspą Phuket, a stałym
lądem. Wchodz...
Machu Picchu
Machu Picchu – najlepiej
zachowane miasto Inków, w
odległości 112 km od Cuzco.
Położone jest na wysokości
209...
Miejscowość „Koniec
Świata”
Koniec Świata –przysiółek wsi
Głuszyna w województwie
wielkopolskim , w powiecie
ostrzerzowski...
Najpiękniejsze miejsca na świecie
of 7

Najpiękniejsze miejsca na świecie

Published on: Mar 3, 2016
Published in: Travel      


Transcripts - Najpiękniejsze miejsca na świecie

  • 1. Wyspy Bora-Bora Bora-Bora - wyspa na Oceanie Spokojnym, kolarowy atol otaczający powulkaniczny stożek, w Polinezji Francuskiej, na Wyspach Pod Wiatrem w archipelagu Wysp Towarzystwa, na północny zachód od Tahiti. Hotel pięcio-gwiazdkowy z widokiem na ocean.
  • 2. Wenecja Wenecja – miasto i gmina na północy Włoch nad Adriatykiem, stolica regionu Wenecja Euganejska. Ludność Wenecji w granicach administracyjnych wynosi około 270 tys. mieszkańców, z czego większość (176 tys.) mieszka na lądzie stałym, a historyczne centrum zamieszkuje niecałe 60 tys., natomiast pozostałe wyspy laguny są zamieszkane przez 31 tys. mieszkańców.
  • 3. Włochy Włochy – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata.
  • 4. Wyspy Ko Phi Phi Wyspy Phi Phi – grupa wysp, należących do Tajlandii, położona między wyspą Phuket, a stałym lądem. Wchodzą w skład prowincji Krabi. Największą i jedyną stale zamieszkaną wyspą jest Ko Phi Phi Don.
  • 5. Machu Picchu Machu Picchu – najlepiej zachowane miasto Inków, w odległości 112 km od Cuzco. Położone jest na wysokości 2090-2400 m n.p.m., na przełęczy pomiędzy Wayna Picchu i Machu Picchu w Andach Peruwiańskich . Poniżej płynie rzeka Urubamba.
  • 6. Miejscowość „Koniec Świata” Koniec Świata –przysiółek wsi Głuszyna w województwie wielkopolskim , w powiecie ostrzerzowskim , w gminie Kraszewice.

Related Documents