"Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli s...
Jesteśmy uczniami klasy
drugiej Technikum
Zawodowego w Łobzie.
Wcześniej nigdy nie
myśleliśmy o
wolontariacie. Można
nawet...
Zimą kiedy zbieraliśmy
produkty spożywcze
dla dzieci z domu
dziecka, niestety było
zimno. Był to nasz
pierwszy raz, baliśm...
Dwa lata temu, gdy
przyszliśmy do nowej
szkoły okazało się, że
wolontariat zaczął nas
interesować. Zaczęliśmy
patrzeć na t...
Po raz pierwszy cała nasza grupa wolontariuszy zbierała produkty
spożywcze i artykuły szkolne w supermarketach. Na Mikołaj...
Na początku września braliśmy udział w Leaderowskich Igrzyskach
Zachodniopomorskiego. Były to dożynki w Dobrej, na których...
Braliśmy również udział w
„Wielkiej Orkiestrze
Świątecznej Pomocy”. Do
zbierania pieniędzy było już
więcej wolontariuszy. ...
Pod koniec roku szkolnego
braliśmy udział w akcji z
ludźmi niepełnosprawnymi,
którzy pomimo kalectwa
również potrafią cies...
Za nasz największy
sukces uważamy to, że
kolejny rok jesteśmy
członkami wolontariatu.
Pomagamy innym i daje
nam to ogromną...
Aktualnie bierzemy udział w akcji dotyczącej
transplantacji. Zachęcamy ludzi do
podpisania „Oświadczenia woli” i oddania
s...
 Jeżeli chcecie być wolontariuszami musicie lubić pomagać
innym.
 Angażując się w pomoc innym musicie robić dokładnie to...
 Andżelika Lewicka
 Bartłomiej Sygnowski
 Kornel Ginter
 Dorota Kotwicka
Prezentacja - Wolontariat
Prezentacja - Wolontariat
of 14

Prezentacja - Wolontariat

SKW - Łobez
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Education      


Transcripts - Prezentacja - Wolontariat

 • 1. "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi„ Jan Paweł II
 • 2. Jesteśmy uczniami klasy drugiej Technikum Zawodowego w Łobzie. Wcześniej nigdy nie myśleliśmy o wolontariacie. Można nawet powiedzieć, że był on dla nas „śmieszną” sprawą. Lecz dwa lata temu, gdy przyszliśmy do nowej szkoły okazało się, że wolontariat zaczął nas interesować.
 • 3. Zimą kiedy zbieraliśmy produkty spożywcze dla dzieci z domu dziecka, niestety było zimno. Był to nasz pierwszy raz, baliśmy się rozmawiać z ludźmi, ponieważ obawialiśmy się ich odtrącenia. Lecz ta obawa z czasem minęła i ludzie chętnie pomagali.
 • 4. Dwa lata temu, gdy przyszliśmy do nowej szkoły okazało się, że wolontariat zaczął nas interesować. Zaczęliśmy patrzeć na to w inny sposób. Wolontariat to dla nas nie zamykanie się w wirtualnym świecie, ale wyjście do ludzi, bezpośredni kontakt z nimi.
 • 5. Po raz pierwszy cała nasza grupa wolontariuszy zbierała produkty spożywcze i artykuły szkolne w supermarketach. Na Mikołajki razem z naszą opiekunką Dorotą Kotwicką, pojechaliśmy do świetlicy środowiskowej w Przemysławiu. Zrobiliśmy paczki i rozdaliśmy je dzieciom. Ich radość z prezentu dała nam dużą satysfakcję.
 • 6. Na początku września braliśmy udział w Leaderowskich Igrzyskach Zachodniopomorskiego. Były to dożynki w Dobrej, na których dzieci ze szkół podstawowych grały w piłkę nożną i siatkówkę. Każdy wolontariusz miał przydzieloną grupę i musiał się nią opiekować. Nawiązaliśmy z nimi dobry kontakt i dużo z nimi rozmawialiśmy, pomimo różnicy wieku dobrze się dogadywaliśmy i dzieci nie stwarzały żadnych problemów. Cieszyliśmy się, ponieważ pogoda nam dopisała i było bardzo radośnie.
 • 7. Braliśmy również udział w „Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy”. Do zbierania pieniędzy było już więcej wolontariuszy. Mimo że było zimno nie przeszkadzało nam to w chodzeniu po mieście i zbieraniu pieniędzy. Uzbieraliśmy łącznie dużą kwotę.
 • 8. Pod koniec roku szkolnego braliśmy udział w akcji z ludźmi niepełnosprawnymi, którzy pomimo kalectwa również potrafią cieszyć się ze wszystkiego, lubią tańczyć i śpiewać. Każdy z nas opiekował się inną drużyną. Polegało to na tym, że uczestnicy śpiewali piosenki żołnierskie.
 • 9. Za nasz największy sukces uważamy to, że kolejny rok jesteśmy członkami wolontariatu. Pomagamy innym i daje nam to ogromną satysfakcję. Jesteśmy dumni, że udaje nam się pogodzić naukę z wolontariatem, ponieważ wymaga to dużo czasu i poświecenia.
 • 10. Aktualnie bierzemy udział w akcji dotyczącej transplantacji. Zachęcamy ludzi do podpisania „Oświadczenia woli” i oddania swoich organów po śmierci, aby uratować życie innym.
 • 11.  Jeżeli chcecie być wolontariuszami musicie lubić pomagać innym.  Angażując się w pomoc innym musicie robić dokładnie to, czego się od was wymaga.  Nigdy nie ukazujcie swego niezadowolenia przy ludziach, którym pomagacie.  Działajcie bezinteresownie.  Bądźcie cierpliwi.
 • 12.  Andżelika Lewicka  Bartłomiej Sygnowski  Kornel Ginter  Dorota Kotwicka