Искусство ручной росписи ткани очень
древнее. Зародилось оно в Индонезии на
острове Ява. Еще до производства первых
тканей...
Слово «батик» в переводе с яванскогоСлово «батик» в переводе с яванского
означает «рисование горячимозначает «рисование го...
Розпис тканини на індонезійських островах була
невід'ємною частиною ритуалу поклоніння богам. До цих
пір вважається, що ко...
Одним з основних символів індонезійської культури,
найбільш часто зображуваних у батику, є крис -
найдавніша зброя яванцев...
Символічне значення батика у індонезійців
проявляється в його традиційній синьо-
коричневій кольоровій гамі, в зображенні
...
Індонезійський класичний батик малокольоровий.
У гамі присутні кольори слонової кістки, всі
відтінки коричневого і найяскр...
Розпис робили за допомогою винайденого в 17
столітті приладу "чантінга". Нагрітий віск
чантінгом наносили на поверхню ткан...
Останній колір, як правильно, чорний або темно-
коричневий. Так фарбування шматка тканини могло
тривати від кількох днів д...
Справжній художник по тканині це носій
культурних традицій свого народу. Заняття
батиком вимагало багато часу, вдосконален...
Prezentation 02
Prezentation 02
of 11

Prezentation 02

Мистецтво ручного розпису тканини
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Art & Photos      


Transcripts - Prezentation 02

  • 1. Искусство ручной росписи ткани очень древнее. Зародилось оно в Индонезии на острове Ява. Еще до производства первых тканей малайцы наносили на предметы, в частности на кору, снятую с дерева, узоры с помощью расплавленного воска диких пчел, а затем окрашивали оставшиеся места растительными красителями. Батик - ручний розпис по тканині з використанням резервуючої суміші. Батик - batik - індонезійське слово, в перекладі означає «крапля воску». На тканину наноситься склад - резерв, який не пропускає фарбу на такі місця, які повинні залишитися не зафарбованими і утворити візерунок. Потім на тканину наноситься відповідна їй фарба, і все це закріплюється певним способом.
  • 2. Слово «батик» в переводе с яванскогоСлово «батик» в переводе с яванского означает «рисование горячимозначает «рисование горячим воском», отсюда и название техникивоском», отсюда и название техники – «горячий батик».– «горячий батик». Батик - древнє, дивно різноманітне мистецтво. Це мистецтво розвивали з глибокої давнини багато народів світу - індійці, китайці, єгиптяни, перуанці, але найвищого розвитку і художньої досконалості воно досягло в Індонезії на острові Ява, який вважається найдавнішим центром батику.
  • 3. Розпис тканини на індонезійських островах була невід'ємною частиною ритуалу поклоніння богам. До цих пір вважається, що кожне полотно древніх майстрів наділене чарівною силою, а кожен візерунок-символ має своє значення. Батик вважався виключно жіночим ремеслом.
  • 4. Одним з основних символів індонезійської культури, найбільш часто зображуваних у батику, є крис - найдавніша зброя яванцев. Крис завжди вважався дуже потужним сакральним об'єктом. Його частини - клинок, рукоять - мають особливу символіку. Залежно від того, яка фігурка була вирізана на рукояті, яким був візерунок на клинку, кинджал приносив багатство, удачу, охороняв власника від неприємностей.
  • 5. Символічне значення батика у індонезійців проявляється в його традиційній синьо- коричневій кольоровій гамі, в зображенні стародавніх орнаментальних мотивів.
  • 6. Індонезійський класичний батик малокольоровий. У гамі присутні кольори слонової кістки, всі відтінки коричневого і найяскравіша фарба - індиго (синій).
  • 7. Розпис робили за допомогою винайденого в 17 столітті приладу "чантінга". Нагрітий віск чантінгом наносили на поверхню тканини, створюючи візерунок.
  • 8. Останній колір, як правильно, чорний або темно- коричневий. Так фарбування шматка тканини могло тривати від кількох днів до тижнів. Після закінчення фарбування тканину знову висушували. На поверхні багаторазово натягиваемой і фарбується тканини з'являлися невеликі тріщини - вони створювали додатковий візерунок.
  • 9. Справжній художник по тканині це носій культурних традицій свого народу. Заняття батиком вимагало багато часу, вдосконалення майстерності, створення особливої атмосфери духовної гармонії і концентрації. Все це вело до розквіту мистецтва батику.

Related Documents