Pomysły na filmiki
Pomysły na filmiki
dla utalentowanych
„niemarnowaczy”
Jak czerpać pomysły z otoczenia?
Rozejrzyjcie się
dookoła… Zobaczcie, ile
jedzenia marnuje się koło
Was.
1.
Jak czerpać pomysły z otoczenia?
Co możecie
zrobić, żeby jedzenie
wokół Was nie
trafiało do kosza?
Czy umiecie
zmobilizow...
Jak dobrać temat do konkretnej
kategorii konkursowej?
1
2
Film o największej sile przekonywania
do niemarnowania żywności...
Kogo zaangażować do
filmiku?
4.
Czego może dotyczyć Wasz
filmik?
- Warsztaty kulinarne wykorzystujące zawartość lodówki
- Lekcja wykorzystania talentów do...
Warsztaty kulinarne wykorzystujące
zawartość lodówki
Zorganizujcie warsztaty
kulinarne, podczas
których przedstawicie
prze...
Dokładna lista zakupów
Przygotujcie listę
zakupów
uwzględniającą, kto
będzie jadł jakie ilości
poszczególnych
produktów
T...
Wizyta w sklepie i zakupy
Wielokrotnie zdarza nam
się kupować coś pod
wpływem, a później taki
produkt leży niezjedzony
i s...
Akcja dzielenia się nadwyżką
jedzenia
Każdy z nas ma w domu
jakieś produkty, które
nie przypadły nikomu
do smaku, ale szko...
Kabaret lub przedstawienie
o niemarnowaniu jedzenia
Napiszcie wspólnie
przedstawienie albo
kabaret o niemarnowaniu
żywnośc...
Utalentowani niemarnowacze
na tropie – gra szkolna
Zagrajcie całą klasą w grę szkolną,
w czasie której każda drużyna będzi...
Lekcja wykorzystania
talentów do niemarnowania
jedzenia
Zorganizujcie
w szkole dzień
rozwijania talentów
W każdym z nas dr...
Poradnik wideo o tym jak
przechowywać żywność
Nakręćcie poradnik
wideo i pokażcie, jak
przechowywać produkty
Zainspirujcie...
Możecie zaproponować własny ciekawy
pomysł na to, jak uchwycić tematykę
niemarnowania żywności
i przekonać do racjonalnego...
of 15

Pomysły na filmy dla utalentowanych niemarnowaczy

Pomysły na filmy w konkursie Tesco dla Szkół - "Talent do niemarnowania"
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Education      


Transcripts - Pomysły na filmy dla utalentowanych niemarnowaczy

 • 1. Pomysły na filmiki Pomysły na filmiki dla utalentowanych „niemarnowaczy”
 • 2. Jak czerpać pomysły z otoczenia? Rozejrzyjcie się dookoła… Zobaczcie, ile jedzenia marnuje się koło Was. 1.
 • 3. Jak czerpać pomysły z otoczenia? Co możecie zrobić, żeby jedzenie wokół Was nie trafiało do kosza? Czy umiecie zmobilizować wiele osób do wspólnego działania? Przed kamerą czujecie się jak ryba w wodzie? A może jesteście mistrzami angielskiego? 2.
 • 4. Jak dobrać temat do konkretnej kategorii konkursowej? 1 2 Film o największej sile przekonywania do niemarnowania żywności 3 Najbardziej utalentowani filmowcy 4 Film o najbardziej angażujący społeczność 5 Najlepszy film anglojęzyczny 6 7 kategorii Najbardziej apetyczny film Najlepsza realizacja filmowa 7 Największe odkrycie Zajrzyjcie także do poradnika „kategorie konkursowe” 3.
 • 5. Kogo zaangażować do filmiku? 4.
 • 6. Czego może dotyczyć Wasz filmik? - Warsztaty kulinarne wykorzystujące zawartość lodówki - Lekcja wykorzystania talentów do niemarnowania jedzenia - Wizyta w sklepie i racjonalne zakupy - Akcja dzielenia się nadwyżką jedzenia - Kabaret/przedstawienie o niemarnowaniu jedzenia - Utalentowani niemarnowacze na tropie – gra szkolna
 • 7. Warsztaty kulinarne wykorzystujące zawartość lodówki Zorganizujcie warsztaty kulinarne, podczas których przedstawicie przepisy na wykorzystanie resztek jedzenia, jakie każdy ma w lodówce. Niech każdy przyniesie coś do jedzenia i wspólnie w szkole zróbcie z tego smaczny posiłek Poszukajcie inspiracji na: 6.
 • 8. Dokładna lista zakupów Przygotujcie listę zakupów uwzględniającą, kto będzie jadł jakie ilości poszczególnych produktów Takie planowanie pozwala kupować odpowiednią ilość jedzenia i zapobiega jego marnowaniu Podzielcie się swoją wiedzą z pozostałymi uczniami i rodzicami  7.
 • 9. Wizyta w sklepie i zakupy Wielokrotnie zdarza nam się kupować coś pod wpływem, a później taki produkt leży niezjedzony i się marnuje? Czas to zmienić! Wybierzcie się razem do sklepu i zróbcie przemyślane racjonalne zakupy. 8.
 • 10. Akcja dzielenia się nadwyżką jedzenia Każdy z nas ma w domu jakieś produkty, które nie przypadły nikomu do smaku, ale szkoda je wyrzucić... Zorganizujcie w szkole zbiórkę takich produktów i przekażcie je organizacjom, które dostarczą je najbardziej potrzebującym, np. lokalnemu Bankowi Żywności*. *skontaktujcie się z lokalnym Bankiem Żywności i sprawdźcie, jakie produkty można przekazywać! 9.
 • 11. Kabaret lub przedstawienie o niemarnowaniu jedzenia Napiszcie wspólnie przedstawienie albo kabaret o niemarnowaniu żywności i zaprezentujcie go na apelu lub innej szkolnej uroczystości Poruszajcie temat zasad racjonalnego gospodarowania jedzeniem, aby wszyscy mogli je poznać! 10.
 • 12. Utalentowani niemarnowacze na tropie – gra szkolna Zagrajcie całą klasą w grę szkolną, w czasie której każda drużyna będzie rozwiązywała zadania związane z racjonalnym gospodarowaniem jedzeniem. Pierwsza drużyna, która rozwiąże wszystkie zadania, wygrywa i zostaje mistrzem niemarnowania jedzenia. 11.
 • 13. Lekcja wykorzystania talentów do niemarnowania jedzenia Zorganizujcie w szkole dzień rozwijania talentów W każdym z nas drzemie jakiś talent. Niektórzy mają anielskie głosy do śpiewania, inni są uzdolnieni plastycznie lub aktorsko W tym dniu odkryjcie swoje talenty w walce z marnowaniem żywności 12.
 • 14. Poradnik wideo o tym jak przechowywać żywność Nakręćcie poradnik wideo i pokażcie, jak przechowywać produkty Zainspirujcie się naszym poradnikiem „Jak nie marnować żywności” Nauczcie innych jak układać rzeczy w lodówce. 13.
 • 15. Możecie zaproponować własny ciekawy pomysł na to, jak uchwycić tematykę niemarnowania żywności i przekonać do racjonalnego gospodarowania jedzeniem widzów. Cenimy kreatywność i czekamy na Wasze prace! Do dzieła! 14.

Related Documents