NATURAL SHIELD
ISI YALITIMLI DOĞAL SIVA
ISI, SU, SES veYANGINYALITIMINDAYENİ DÖNEM
2
NATURAL SHIELD
ISI YALITIMLI DOĞAL SIVA
%55’E VARAN ISI
TASARRUFU SAĞLAYIN
DİLEDİĞİNİZ YÜZEYE UYGULAYIN
ÇEVRE DOSTUDUR,
...
3
İŞİNİZE KALİTEYİ GETİRİN
AVANTAJLARI
İŞÇİLİK MALİYETLERİNİ DÜŞÜRÜN
KOLAY VE HIZLI UYGULANMASI SAYESİNDE
İŞÇİLERİNİZİN MA...
4
Yalıtım Sıvası Özellikleri
UYGULAMA YÜZEYİ
Yeni yapılan veya oturulan binalarda her
türlü malzemesi üzerine (boyalı yüze...
5
ÇEVRE DOSTUDUR
Yapısında tamamen doğal maddeler içeren yalıtım
ürünlerimiz hiçbir zararlı kimyasal içermez.
UV ışınların...
6
2 şekilde uygulama yapılabilir
SIVANIN UYGULANMASI
EL İLE UYGULAMA
Temiz bir kovaya 5-6 lt su konularak
üzerine yalıtım ...
7
YALITIM AŞAMALARI KARŞILAŞTIRMASI
BOYA
DEKORATİF SIVA
NATURAL SHIELD
NATURAL SHIELD İLE MANTOLAMA
4. AŞAMA
3. AŞAMA
2. A...
8
Sıra Strafor Yalıtım Sıvası
1 Petrokimya ürünü olduğundan iç kısımlarında ozon tabakasına
zarar veren inertgazlar içerir...
9
TEKNİK ÖZELLİKLER
10
SERTİFİKALAR
BSN NATURAL SHIELD
11
BSN NATURAL SHIELD
BSN NATURAL SHIELD
12
BSN NATURAL SHIELD
13
YOĞUŞMA - BUHARLAŞMA KARŞILAŞTIRMASI
KARŞILAŞTIRMALAR
Kasım, aralık, ocak, Şubat, mart, nisan aylarında
gerçekleşen 1,5...
14
Birim m² duvar ağırlığı : 144 Kg
BİNA BİRİM m² AĞIRLIK KARŞILAŞTIRMASI
Birim m² duvar ağırlığı : 83 Kg
Sonuç : Yalıtım ...
15ISI YALITIM HESAPLAMALARI
16
BÖLGELERE GÖRE ISI YALITIM HESABI
Hesaplar; 1/U = Toplam (d/lamda)+0.15 formülüne göre yapılıp U değeri hesaplanmıştır....
17
İllere Göre Derece Gün Bölgeleri
18
1.BÖLGE 2.BÖLGE
19
1.BÖLGE 2.BÖLGE
3.BÖLGE 4.BÖLGE
20
3.BÖLGE 4.BÖLGE
21
SU İZOLASYONU DENEYİ
SU ALMAYAN
BÖLÜM
NATURAL SHIELD
TABAKASI(10cm)
SU DOLU
BÖLÜM
Akvaryumun ortasına Natural Sheild ta...
22
ATEŞE DAYANIKLILIK DENEYİ
Isı cihazı ile 600 °C’ye kadar alev ile yakılan Natural Shield malzemesinde hiçbir yanma ve
a...
23
ISI İZOLASYON DENEYİ
Natural Shield tabakasının bir tarafı 30 dakika boyunca 600 °C’ye ısıtılıp diğer tarafın ısı
değer...
24
HAFİFLİK DENEYİ
Natural Shield malzemesinin su itici özelliği kullanılarak yapılan
deneyde, malzemenin su üstünde durac...
25
REFERANSLAR
26
KAZIMPAŞA KONUTLARI
27
HENDEK
28DOKTORLAR VİLLALARI (SAKARYA)
29ESENYURT BELEDİYESİ
KONFERANS SALONU
30
NATURAL SHIELD
ISI YALITIMLI DOĞAL SIVA
Naturalshieldinfo@gmail.com
DİKKATİNİZ
İÇİNTEŞEKKÜRLER
NATURAL SHIELD
ISI YALIT...
of 30

Natural Shi̇eld Isı Yalıtım Sıvası

Natural Shi̇eld Isı Yalıtılı Doğal Sıva
Published on: Mar 3, 2016
Published in: Engineering      


Transcripts - Natural Shi̇eld Isı Yalıtım Sıvası

 • 1. NATURAL SHIELD ISI YALITIMLI DOĞAL SIVA ISI, SU, SES veYANGINYALITIMINDAYENİ DÖNEM
 • 2. 2 NATURAL SHIELD ISI YALITIMLI DOĞAL SIVA %55’E VARAN ISI TASARRUFU SAĞLAYIN DİLEDİĞİNİZ YÜZEYE UYGULAYIN ÇEVRE DOSTUDUR, UV IŞINLARINDAN KORUNUN NEM, KÜF, SES, RUTUBET VE YANGINDAN KORUNUN Doğal yalıtım malzemesi, içeriğindeki cam kürecikleri sayesinde ısı, su, ses ve yangın yalıtımını sağlayan dış ve iç cephe sıvasıdır. KLASİK MANTOLAMAYA GÖRE BİNANIZA 5,5 KAT DAHA AZ YÜK BİNER
 • 3. 3 İŞİNİZE KALİTEYİ GETİRİN AVANTAJLARI İŞÇİLİK MALİYETLERİNİ DÜŞÜRÜN KOLAY VE HIZLI UYGULANMASI SAYESİNDE İŞÇİLERİNİZİN MAAŞ VE SİGORTA GİDERLERİNİ MİNUMUMA İNDİRİN ZAMANDAN TASARRUF EDİN SIVANIN HIZLI KURUMASI SAYESİNDE BEKLEMENİZE GEREK KALMAZ BÖLGESEL TADİLAT KOLAYLIĞI DIŞ ETKENLERDEN DOLAYI OLUŞAN BÖLGESEL HASARLARI KOLAYCA GİDERİN. HASARLI BÖLGEYİ 1 GÜN SONRA FARK EDEMEYECEKSİNİZ. HIZLI UYGULANMASI SAYESİNDE İSKELE GİBİ EKİPMAN KİRALAMA MALİYETLERİNİZİ AZALTIN EKİPMAN GİDERLERİNİ AZALTIN MALZEME İSRAFINI AZALTIN TUTUCULUĞU SAYESİNDE SIVA YAPILIRKEN DÖKÜLME ÇOK AZ OLUR (SADECE 1/1000 ORANINDA İSRAF) UZUN SÜRELİ GARANTİ KALİTELİ İÇERİĞİ SAYESİNDE UZUN YILLAR TAM VERİMLE KULLANIN.
 • 4. 4 Yalıtım Sıvası Özellikleri UYGULAMA YÜZEYİ Yeni yapılan veya oturulan binalarda her türlü malzemesi üzerine (boyalı yüzey, tuğla, gaz beton, gaz tuğla, brüt beton vb.) astar kullanmadan doğrudan uygulanır. ISI, SES VE YANGIN İZOLASYONU ÖZELLİĞİ Soğuk ve sıcağa karşı yalıtım sağlayan ürünümüz sürekliliği sayesinde ısı köprüsü oluşmasına izin vermez. Uygulanan binalarda %55’e varan ısı tasarrufu sağlar.NEM VE KÜF OLUŞUMUNU ÖNLER Yalıtım sıvasının yüzeyde oluşturduğu hava kesecikleri sayesinde ağır ve nemli hava kolaylıkla dışarı atılır. Bina nefes alır. SU YALITIM ÖZELLİĞİ Yalıtım sıvasının su iticiliği sayesinde yapı ile su arasındaki ilişki tamamen kesilir.
 • 5. 5 ÇEVRE DOSTUDUR Yapısında tamamen doğal maddeler içeren yalıtım ürünlerimiz hiçbir zararlı kimyasal içermez. UV ışınlarına karşı dayanıklıdır ve çevre dostu olan bir malzemedir. HAFİFLİLİK ÖZELLİĞİ Yapıya uygulanan yalıtım sıvası yaklaşık 5,5 kat daha hafiftir. Bu sayede bina yükü azaltılır, depremden doğabilecek riskler minimize edilir. DARBE DAYANIKLIĞI ÖZELLİĞİ Yalıtım sıvası uygulandıktan 28 gün sonra basınç dayanımı olarak pig noktasına ulaşır. Hiçbir çatlak ve darbelerden kaynaklanan hasar oluşmaz. BOYAMA KOLAYLIĞI Dış duvarda uygun ortam sıcaklığında 16 ile 48 saat arasında yapı boyaya hazır hale gelir.
 • 6. 6 2 şekilde uygulama yapılabilir SIVANIN UYGULANMASI EL İLE UYGULAMA Temiz bir kovaya 5-6 lt su konularak üzerine yalıtım sıvası boşaltılır. Karıştırma matkabı ile yaklaşık 5 dakika karıştırılan ürün duvara uygulanmaya hazır hale gelir. MAKİNE İLE UYGULAMA Bu işlem için standart alçı atma makinesi kullanılır. Makinedeki su oranı alçıdaki su miktarının 6/1 oranında ayarlanarak yüzeye uygulanır.
 • 7. 7 YALITIM AŞAMALARI KARŞILAŞTIRMASI BOYA DEKORATİF SIVA NATURAL SHIELD NATURAL SHIELD İLE MANTOLAMA 4. AŞAMA 3. AŞAMA 2. AŞAMA 1. AŞAMA DÜBEL STRAFOR YAPIŞTIRICI KABA SIVA 6. AŞAMA KALEKİM 8. AŞAMA 7. AŞAMA BOYA DEKORATİF SIVA 5. AŞAMA FİLE STRAFOR İLE MANTOLAMA 3. AŞAMA 2. AŞAMA 1. AŞAMA
 • 8. 8 Sıra Strafor Yalıtım Sıvası 1 Petrokimya ürünü olduğundan iç kısımlarında ozon tabakasına zarar veren inertgazlar içerir ve bu gazlar zamanla ayrılmakta ve yalıtım malzemelerinin özelliklerinin kaybolmasına sebep olmaktadır. Atık camların geri dönüşümüyle elde edilen tamamen doğal bileşenlere sahip bir izolasyon malzemesidir. 2 Her yönüyle hem kullanım sırasında hem de atık hale geldiğinde sağlık ve çevre açısından da risk oluşturmaktadır. Herhangi bir ortam ve iklimde doğaya ve insan sağlığına zarar vermemektedir. 3 Yanıcılık açısından B sınıfıdır. A sınıfıdır, yani yangına daha dayanıklıdır. 4 Yangın sırasında duman oluşumu açısından S2 sınıfıdır.(Duman oluşumu belirli değerlere kadar sınıflandırılmış) S1 sınıfıdır.(Duman oluşumu olmayan.) 5 Üzerine uygulanan dış cephe sıvasıyla binaya ciddi miktarda yük biner. Hafiftir. 6 Binaların iç kısımlarında nem ve küf oluşma riski vardır. Nem ve küfü önler, binalar daha fazla nefes alır. 7 En küçük darbelerde kırılmalar ve çökmeler oluşmaktadır. Darbede kırılma ve çatlama riski yok denecek kadar azdır. 8 Ses izolasyon özelliği düşüktür. Strafora göre en az 3 kata kadar ses yalıtım özelliği sağlar. 9 Uygulaması zordur, uzun zaman alır. Uygulanması kolaydır, en az 2 kat daha fazla hızda uygulanabilir. 10 İşçilik maliyeti yüksektir. İşçilik maliyeti düşüktür. 11 Yalıtım performansı ilk 3 yıldan itibaren azalmaya başlar. Yalıtım performansı süreklidir. 12 Mimari farklılıklar gösteren yapılarda uygulaması zordur. İşçilik açısından ciddi sorunlar oluşturur. Sıva şeklinde uygulandığından mimarisi farklı olan yapılarda rahatlıkla uygulanabilir. STRAFOR İLE KARŞILAŞTIRMA
 • 9. 9 TEKNİK ÖZELLİKLER
 • 10. 10 SERTİFİKALAR BSN NATURAL SHIELD
 • 11. 11 BSN NATURAL SHIELD BSN NATURAL SHIELD
 • 12. 12 BSN NATURAL SHIELD
 • 13. 13 YOĞUŞMA - BUHARLAŞMA KARŞILAŞTIRMASI KARŞILAŞTIRMALAR Kasım, aralık, ocak, Şubat, mart, nisan aylarında gerçekleşen 1,561755 kg/m2 yoğuşma miktarı 1 kg/m2 olan sınır değerden büyük olduğu için kabul edilebilir sınırlar içerisinde değildir. Yoğuşan suyun kütlesi 1kg/m2’den daha fazla olduğu için standarda uygun değildir. Yoğuşma analizi yapılan yapı elemanı standartta belirtilen tüm kriterleri sağlamadığından standarda uygun değildir. Yalıtım sıvalı duvar için bu değer 0,811760 kg/m2 olduğundan kabul edilebilir değerler içerisinde kalmıştır. Yoğuşan suyun kütlesi 1kg/m2’den daha fazla olmamaktadır. Yalıtım sıvalı duvarda yapılan yoğuşma analizi doğrultusunda yapı elemanı standartta belirtilen tüm kriterleri sağladığından standarda uygundur. Bir yıl içerisinde yapılan ölçümlerde hesaplanan iç yüzey sıcaklığı 17 C’nin altındadır. Bu ısı değerinde küf oluşma riski olduğundan standarda uygun değildir. Yalıtım sıvalı duvarda ise iç yüzey sıcaklığı 17 C’nin altında olmasına rağmen iç yüzeyde küf oluşma riski yoktur. KLASİK DUVAR ( İÇ SIVA + TUĞLA + DIŞ SIVA ) YALITIM SIVALI DUVAR ( İÇ CEPHE YALITIM SIVASI +TUĞLA +DIŞ CEPHE YALITIM SIVASI )
 • 14. 14 Birim m² duvar ağırlığı : 144 Kg BİNA BİRİM m² AĞIRLIK KARŞILAŞTIRMASI Birim m² duvar ağırlığı : 83 Kg Sonuç : Yalıtım Sıvası uygulanarak inşa edilen yapının diğer klasik yapılara nazaran toplam yükün %42,3 oranında az olduğu tespit edilmiştir.
 • 15. 15ISI YALITIM HESAPLAMALARI
 • 16. 16 BÖLGELERE GÖRE ISI YALITIM HESABI Hesaplar; 1/U = Toplam (d/lamda)+0.15 formülüne göre yapılıp U değeri hesaplanmıştır. Değerler İZODER ısı yalıtım değer dosyasından alınmıştır.
 • 17. 17 İllere Göre Derece Gün Bölgeleri
 • 18. 18 1.BÖLGE 2.BÖLGE
 • 19. 19 1.BÖLGE 2.BÖLGE 3.BÖLGE 4.BÖLGE
 • 20. 20 3.BÖLGE 4.BÖLGE
 • 21. 21 SU İZOLASYONU DENEYİ SU ALMAYAN BÖLÜM NATURAL SHIELD TABAKASI(10cm) SU DOLU BÖLÜM Akvaryumun ortasına Natural Sheild tabakası(10cm) konularak, üst tarafı su ile doldurulup, tabakanın altı boş bırakılmıştır. Bu esnada herhangi bir şekilde su alt tarafa geçmezken, boş taraftan su dolu olan tarafa hava geçişi olmaktadır ve su içinde hava kabarcıkları gözlenmektedir. Natural Shield tabakası su itici özelliğiyle suyu geçirmezken hava geçişine izin vermektedir.
 • 22. 22 ATEŞE DAYANIKLILIK DENEYİ Isı cihazı ile 600 °C’ye kadar alev ile yakılan Natural Shield malzemesinde hiçbir yanma ve alev alma test sonucunda görülmemiştir.(1200°C’ye kadar dayanıklıdır.)
 • 23. 23 ISI İZOLASYON DENEYİ Natural Shield tabakasının bir tarafı 30 dakika boyunca 600 °C’ye ısıtılıp diğer tarafın ısı değerleri ölçülmüştür. Test sonuçlarına göre; Natural Shield tabakasının diğer tarafı ise sadece 23,7 °C olarak ölçülmüştür. Bu da malzemenin ısıyı yaymadığını ve geçirmediğini test sonucu göstermiştir.
 • 24. 24 HAFİFLİK DENEYİ Natural Shield malzemesinin su itici özelliği kullanılarak yapılan deneyde, malzemenin su üstünde duracak kadar hafif olduğu gözlemlenmiştir.
 • 25. 25 REFERANSLAR
 • 26. 26 KAZIMPAŞA KONUTLARI
 • 27. 27 HENDEK
 • 28. 28DOKTORLAR VİLLALARI (SAKARYA)
 • 29. 29ESENYURT BELEDİYESİ KONFERANS SALONU
 • 30. 30 NATURAL SHIELD ISI YALITIMLI DOĞAL SIVA Naturalshieldinfo@gmail.com DİKKATİNİZ İÇİNTEŞEKKÜRLER NATURAL SHIELD ISI YALITIMLI DOĞAL SIVA

Related Documents