Polskie Blogi Podróżnicze
RAPORT
4  Podróż jako styl życia
7  Blogi fotograficzne
10  Blogi rodzinne
13  Tanie podróżowanie
15  Opinia Ek...
Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 3
Są takie blogi, pełne kolorowych zdjęć,
niesamowitych przygód, historii z...
Podróż jako styl życia
Wyjątkowi ludzie, ciekawe i inspirujące teksty, niesamowite przygody
- a wszystko związane z podróż...
Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 5
Podróżniccy
http://podrozniccy.com
Ania i Jakub Górniccy - podóżnicy, blo...
Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 6
Życie jest piękne
http://www.zyciejestpiekne.eu
Blog Michała Maja, który ...
Blogi fotograficzne
Blogi podróżnicze, do których warto zajrzeć nie tylko ze względu na przepiękne
i inspirujące zdjęcia z...
Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 8
W pogoni za szczęściem
http://www.wpzs.pl
„Mała, prywatna inicjatywa, któ...
Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 9
Kasia jalan jalan
http://www.katarzynatolwinska.com
Kasia ruszyła w drogę...
Blogi rodzinne
Posiadanie dzieci uniemożliwia podróżowanie... Autorzy tych blogów udowadniają,
że to nieprawda, a rodzinna...
Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 11
Rodzina bez granic
http://thefamilywithoutborders.com
Polska dziennikark...
Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 12
Osiem stóp
http://www.osiemstop.blogspot.com
Osiem stóp, cztery głowy, s...
Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 13
Tanie podróżowanie
W tej kategori przedstawiamy kilka blogów, które poma...
Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 14
Gdzie wyjechać
Blog Wędrownych Motyli
http://gdziewyjechac.pl
Anna i Mar...
Ilona Patro
ilonapatro.com
O opinię na temat blogów podróżniczych poprosilismy Ilonę Patro, animatorkę
polskiej blogosfery...
Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 16
Najchętniej odwiedzanymi przez Ilonę blogami podróżniczymi są:
Paragonzp...
Najlepsze blogi podróżnicze na
Facebooku
Zestawienie 10 blogów, których profile na Facebooku zdobyły największą ilość fanó...
Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 18
Dzięki wsparciu Sotrender.pl możemy
zaprezentować Wam zestawienie
10 blo...
TopLista
Społeczności Podróżników
Jako ciekawostkę przedstawiamy 10 najpopularniejszych blogów z TOP LISTY,
które zdobyły ...
Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 20
1
2
3
4
5
Byłem tu. Tony Halik
http://btth.pl
Asia i Kondi - podróżują p...
Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 21
6
7
8
9
10
The Family Without Borders
http://thefamilywithoutborders.com...
Podróże są najlepszym bodźcem twórczości.
Karl Julius Weber
Blogi podróżnicze to wyjątkowa część blogosfery - każdy blog t...
of 22

Polskie blogi podróżnicze - raport

Subiektywny przegląd najciekawszych blogów dotyczących podróżowania. Raport opracował serwis Tanie-Loty.pl przy współpracy Ilony Patro i Sotrender.pl
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Travel      


Transcripts - Polskie blogi podróżnicze - raport

 • 1. Polskie Blogi Podróżnicze RAPORT
 • 2. 4  Podróż jako styl życia 7  Blogi fotograficzne 10  Blogi rodzinne 13  Tanie podróżowanie 15  Opinia Eksperta 17  Najlepsze blogi podróżnicze na Facebooku 19  TopLista Społeczności Podróżników
 • 3. Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 3 Są takie blogi, pełne kolorowych zdjęć, niesamowitych przygód, historii zapiera- jących dech w piersiach, które przenoszą nas do najodleglejszych zakątków świata – to właśnie blogi podróżnicze. Myli się jednak ten, kto uważa, że wszystkie są takie same – blogosfera w Polsce jest naprawdę różnorodna, więc i naprawdę różne są blogi dotyczące podróżowania. Serwis Tanie-Loty.pl opracował raport na te- mat Polskich Blogów Podróżniczych. Warto podkreślić, że nie jest to ranking, a subiek- tywny przegląd najciekawszych wg naszej redakcji blogów dotyczących podróżowania. Ze względu na swoją różnorodność bardzo trudno sklasyfikować według prostego klucza blogi podróżnicze. Są osoby, które podróżują same w wolnych chwilach, są też takie, które zostawiły wszystko i ruszyli w drogę, wreszcie są też tacy blogerzy, którzy podróżują całymi rodzinami. Wśród setek blogów szczególnie warte uwagi są blogi fotograficzne – to one pozwalają nam przenieść się chociaż na chwilę do tych najciekawszych miejsc na świecie oraz blogi tych osób, dla których podróż stała się całym życiem.
 • 4. Podróż jako styl życia Wyjątkowi ludzie, ciekawe i inspirujące teksty, niesamowite przygody - a wszystko związane z podróżowaniem!
 • 5. Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 5 Podróżniccy http://podrozniccy.com Ania i Jakub Górniccy - podóżnicy, blogerzy, dziennikarze i fani nowych technologii. Pasjonaci, którzy „podróżują bo kochają, piszą bo warto”. Skok w Bok Blog http://skokwbokblog.com Maciek Klimowicz od 2013 mieszka na Phuket gdzie pracuje jako redak­tor w naj­ więk­szym lokal­nym angiel­sko­ję­zycz­nym tygo­dniku - Phu­ket Gazette. Ku słońcu http://www.ku-sloncu.org Ania i Robb Maciąg uwielbiają podróżować, najchętniej na rowerze lub w góry, „ewentu- alnie na rowerze w góry”. Prowadzą warszta- ty etnograficzne i podróżnicze dla uczniów. Los Wiaheros http://www.loswiaheros.pl Alicja i Andrzej piszą mniej o atrakcjach tury- stycznych, a więcej o samej podróży i jej aspektach. Czasem krytycznie, czasem nostal- gicznie, czasem emocjonalnie, jak to w życiu. The Adamant Wanderer http://adamantwanderer.blogspot.com Blog opanowany przez podróże, kuchnie świata i wiele innych tematów, przez które Ula przybliża czytelnikom świat, budzi cieka- wość i zachęca do podróżowania. Z2strony http://www.z2strony.pl Blog z podróży dookoła świata Magdy i Tom- ka, którzy przejechali USA, Amerykę Środko- wą i Południową, 8 miesięcy żeglowali przez Pacyfik, a teraz jadą rowerami z Bangkoku.
 • 6. Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 6 Życie jest piękne http://www.zyciejestpiekne.eu Blog Michała Maja, który mając niepohamo- wany apetyt na ciekawe życie, determinację i chęci rezalizuje swoje marzenia i od 5 lat opisuje na swoim blogu. Wędrowni Ufale http://wedrowni.ufale.pl Uwielbiają patrzeć na świat wnikliwie. Podró- żujemy kilka miesięcy w roku szukając tego, co w świecie najciekawsze, choć czasem trudno dostępne. Pojechana http://pojechana.pl Życie w Chinach jako sport wyczynowy, ko- medie komunikacyjnych omyłek i kulturowe zawirowania. Pojechana, czyli Ola Świstow i jej podróże, egzotyczna kuchnia i fotografia. ComeAnn http://comeann.com „Kiedy nie podróżuję, jestem na głodzie” - Blog Ani Krypy pełen inspitujących fotografii. Pisany po polsku i po angielsku.  Paczki w podróży http://www.paczkiwpodrozy.pl Kasia i Marcin wyruszyli w czerwu 2012 w roczną podróż dookoła świata. Dziś, prawie dwa lata później, podróżują dalej, a ich blog jest zbiorem inspirujących przygód i rad.
 • 7. Blogi fotograficzne Blogi podróżnicze, do których warto zajrzeć nie tylko ze względu na przepiękne i inspirujące zdjęcia z podróży.
 • 8. Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 8 W pogoni za szczęściem http://www.wpzs.pl „Mała, prywatna inicjatywa, która zaniechała gonitwy za karierą i pojechała sobie w świat szukać czegoś bardzo ważnego, przy okazji trwoniąc rodzinną fortunę”. Sępek Świata http://www.sepekswiata.pl/blog Blog podóżniczy Jacka Sępka, autora świetnych zdjęć i wspaniałych książek. Blog Łukasza Supergana http://www.lukaszsupergan.com Podróże, góry, fotografia. Pełen pięknych fotografii blog opisujący głównie wyprawy w góry, ale nie tylko! Na własne oczy http://nawlasneoczy.wordpress.com Blog Goni i Romana, którzy na własne oczy chcą zobaczyć co świat ma do zaoferowania i utrwalają to na swoich zdjęciach. Golden Times New Woman http://goldentimesnewwoman.com Klimatyczne zdjęcia z całego świata. W Azji http://wazji.pl Ania i Krzych od lipca 2011 mieszkają w Manili na Filipinach, a w międzyczasie podróżują po Azji. Na blogu znajdziecie prze- piękne zdjęcia Ani, która jest fotografem.
 • 9. Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 9 Kasia jalan jalan http://www.katarzynatolwinska.com Kasia ruszyła w drogę w 2009 roku. Jak pisze - “jalan jalan” to najpiękniejsze słowo na podróż jakie w mojej tułaczce poznałam”. Klimat jej bloga oddają wyjątkowe zdjęcia.
 • 10. Blogi rodzinne Posiadanie dzieci uniemożliwia podróżowanie... Autorzy tych blogów udowadniają, że to nieprawda, a rodzinna podróż to niesamowita przygoda!
 • 11. Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 11 Rodzina bez granic http://thefamilywithoutborders.com Polska dziennikarka i niemiecki fotograf podróżują wraz z małymi córeczkami po świecie. Jak mówią sami o sobie - zdecydo- wali się żyć życiem, o którym zawsze marzyli. Mary w plecaku http://marywplecaku.blogspot.com Sonia, Marcin i Marysia i ich podróże. Piszą o podróżach, o życiu w Azji, o rodzicielskich rozterkach w drodze i szukaniu przyjaciół do zabawy tam, gdzie nikt cię nie rozumie. Chwytaj Dzień http://chwytajdzien.pl Domi, Piotrek i Ania w podróży dookoła świata. Taste Away http://www.tasteaway.pl Blog podróżniczo-kulinarny. O jedzeniu, po- dróżach, restauracjach, o wyprawach z dziec- kiem i kolacjach we dwoje bez dziecka, czyli subiektywny przewodnik, co jeść i co oglądać. Crazy Family Travel http://crazyfamilytravel.pl Czteroosobowa rodzina. W 2013r. odwie- dzili 5 krajów azjatyckich, przekonując się, że chcą poznawać świat by pokazać swoim dzieciom, że jest on pasjonujący i ciekawy. Mrowisko http://mrowisko.wordpress.com Budżetowe podróże z trójką małych dzieci. Mnóstwo fotografii i informacji praktycznych.
 • 12. Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 12 Osiem stóp http://www.osiemstop.blogspot.com Osiem stóp, cztery głowy, samochód, przyczepa i 40 000 kilometrów po Stanach Zjednoczonych.
 • 13. Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 13 Tanie podróżowanie W tej kategori przedstawiamy kilka blogów, które pomagają podróżować taniej lub swoim przykładem pokazują że podróżowanie prawie za darmo jest możliwe!
 • 14. Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 14 Gdzie wyjechać Blog Wędrownych Motyli http://gdziewyjechac.pl Anna i Marcin Nowakowie piszą o pasji, o marzeniach i o ich spełnianiu. Ponadto dużo zdjęć, relacji, filmów i wiele więcej. Paragon z podróży http://paragonzpodrozy.pl Blog Bartka Szaro i Patryka Świątka. Piszą o swoich przygodach i odwiedzonych miejscach. Sporą część strony poświęcili na poradniki tłumaczące jak tanio podróżować. Podróże dziewczyny spłukanej podrozedziewczynysplukanej.blogspot.com Blog o ultra tanim podróżowaniu - autorka podróżuje stopem, promem, tanimi liniami lotniczymi, autobusem, pociągiem, piechotą i opisuje swoje przygody na blogu. Autostopem przez życie http://autostopem-przez-zycie.pl Autostopowe podróże po Europie, Kaukazie, Bliskim Wschodzie i Azji. Przemek podrózuje autostopem od 5 lat. Plecak wspomnień http://www.plecakwspomnien.eu Kuba pokazuje, że aby zwiedzać świat nie trzeba mieć dużo pieniędzy. Wystarczy wyobraźnia i odwaga w realizacji celów. Swoimi podróżami inspiruje innych.
 • 15. Ilona Patro ilonapatro.com O opinię na temat blogów podróżniczych poprosilismy Ilonę Patro, animatorkę polskiej blogosfery, przez samych blogerów nazywaną ich mamą: „Robienie zdjęć z podróży i dzielenie się nimi na blogach jest coraz bardziej popularne, a blogów podróżniczych powstaje coraz więcej.  Lubię przeglądać piękne zdjęcia z podróży na blogach i przenosić się dzięki nim setki, tysiące kilometrów od domu. Natomiast mało ciekawe staje się czytanie kolejnej relacji z wyprawy np. do Indii, z których jedna jest podobna do drugiej.  Żeby przyciągnąć czytelnika i stać się zapamiętanym, ważne (oprócz dobrych jakościowo zdjęć) jest forma, pomysł na bloga, wpis. Trzeba znaleźć sposób, by się wyróżnić i nie zginąć w tłumie.”
 • 16. Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 16 Najchętniej odwiedzanymi przez Ilonę blogami podróżniczymi są: Paragonzpodrozy.pl Na blogu autorzy opisują tanie podróżowanie na własną rękę. Pokazują, że pieniądze nie są barierą w podróżowaniu. Wydają także poradniki o tym jak tanio podróżować i samodzielnie organizować wyjazdy. Tasteaway.pl Autorzy podróżują w poszukiwaniu ciekawych smaków, smakują miejsca. Nie wybierają najtańszych opcji, stawiają na jakość, wygodę i dobre restauracje. Podrozniccy.com Podróżują, realizując autorskie cykle: Śladami Witkacego, Tango Story, Podróże z dronem, a już wkrótce Rodzice w podróży, bo niedawno przyszła na świat ich córeczka. Cykle podróżnicze na kanale Krzysztofa Gonciarza http://www.youtube.com/user/wybuchajacebeczki/videos - profesjonalnie zrealizowane reportaże filmowe, publiko- wane na Youtube, w których Krzysztof oprowadza widza po najciekawszych miejscach, próbując lokalnych potraw i na żywo je komentując. Adamantwanderer.blogspot.com Urzekają mnie jej zdjęcia z podróży, w klimacie magicznym, sentymentalnym. Autorka opisuje smaki i kulturę odwiedzanych miejsc. Inspiruje do realizowania marzeń. Thefamilywithoutborders.com Blog podróżującej rodziny. Udowadniają, że malutkie dzieci nie są przeszkodą w podróżowaniu. Razem z córeczkami przemierzają świat.
 • 17. Najlepsze blogi podróżnicze na Facebooku Zestawienie 10 blogów, których profile na Facebooku zdobyły największą ilość fanów oraz tych które angażują ich największą część.
 • 18. Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 18 Dzięki wsparciu Sotrender.pl możemy zaprezentować Wam zestawienie 10 blogów, których profile na Facebooku zdobyły największą ilość fanów oraz tych które angażują ich największą część. Nie dziwią wysokie miejsca popularnych blogerów jak Podróżniccy, The Family without Borders czy Los Wiaheros, ale na uwagę zasługuje blog Wędrownych Motyli - Gdziewyjechać.pl. Blog jest pełen autentycznych relacji, ciekawych zdjęć, ręcznie rysowanych map i sposobów na tańszą podróż. Wielu fanów na Facebooku zgromadzili także autorzy blogów Busem Przez Świat i Tasteaway. Pod względem angażowania swoich fanów najlepiej radzi sobie blog z2strony.pl (laureaci nagrody Blog Roku 2013 w kategorii Podróże) angażując ponad 40 procent swojej społeczności. Zaangażowaniem swoich czytelników na Facebooku mogą też pochwalić się The Family Without Borders i The Adamant Wanderer. Liczba fanów Blogi podróżnicze, dane na dzień 16.03.2014 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Wędrowne Motyle Busem przez Świat Tasteaway Styledigger Podróżniccy Paragon z Podróży Autostopem przez życie The Adamant Wanderer The Family without Borders z2strony.pl 42670 35177 22767 22734 22063 21839 12053 9501 7575 2353 Zaangażowanie Blogi podróżnicze, okres analizy: 17.02.2014 - 16.03.2014 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Busem przez Świat The Adamant Wanderer Styledigger Autostopem przez życie The Family without Borders Paragon z Podróży Podróżniccy Wędrowne Motyle z2strony.pl Tasteaway 2830 2244 1915 1767 1704 1485 1013 975 955 891 liczba zaangażowanych 8% 24% 8% 15% 22% 7% 5% 2% 41% 4% procent zaangażowanych
 • 19. TopLista Społeczności Podróżników Jako ciekawostkę przedstawiamy 10 najpopularniejszych blogów z TOP LISTY, które zdobyły największą ilość głosów użytkowników Społeczności Tanie-Loty.pl.
 • 20. Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 20 1 2 3 4 5 Byłem tu. Tony Halik http://btth.pl Asia i Kondi - podróżują po świecie jak Tony Halik. Saabway http://saabway.blogspot.com Saabway to blog o podróży, miejscach, ludziach i tym, co może Cię spotkać, kiedy tylko opuścisz swoje 4 ściany... Osiołkiem przez świat http://osiolkiemprzezswiat.blogspot.com Podróże osiołkiem (a właściwie camperem) po Europie. Cirrus Travel http://www.cirrustravel.blogspot.com Blog Mariusza, na którym dzieli się swoją pasją, podróżami, planami, mapami, fotografiami... Cel w podróży http://celwpodrozy.blogspot.com Blog Celiny Lisek, przez który dzieli się ona swoimi wrażeniami, inspiruje do podróżowana oraz pisania relacji.
 • 21. Polskie blogi podróżnicze - RAPORT spis treści 21 6 7 8 9 10 The Family Without Borders http://thefamilywithoutborders.com Blog Anny i Thomasa Alboth, czyli podróżująca rodzina bez granic. Dwa plecaki http://dwaplecaki.pl Blog Kingi i Wojtka o tym, że ani czas ani pieniądze nie są przeszkodą w realizowaniu marzeń.  Jack Podróżnik http://jackpodroznik.blog.pl Jack dzieli się tym, co widział podczas swoich podrózy - blog pełen relacji video. Banita http://www.banita.travel.pl Blog powstał pewnego dnia po tym, jak jego autorka postanowiła zmienić swoje dotychczasowe życie... Kurs na wschód http://kursnawschod.pl Kursnawschod.pl to blog podróżniczy prowadzony przez parę studentów Karolinę i Bartka.
 • 22. Podróże są najlepszym bodźcem twórczości. Karl Julius Weber Blogi podróżnicze to wyjątkowa część blogosfery - każdy blog to dzielenie się pasją podróżowania, zaś każdy bloger robi to na swój wyjątkowy sposób. Obok prostych pamiętników z podróży, bardzo mocno rozwijają się blogi lajfstylowe, które angażują coraz więcej czytelników i fanów. A to co jest najważniejsze, to fakt, że coraz więcej osób czerpie z nich prawdziwą inspirację i wyrusza w drogę.

Related Documents