Sprawozdanie z wycieczki klas IV c oraz IV d do Rogowa.
,,Leśna lekcja w Rogowie’’ – jednodniowa wycieczka rekreacyjno-
tu...
Dnia 13.10.2015 została zorganizowana wycieczka dla uczniów klas IV c oraz IV d
do Arboretum, Alpinarium i Muzeum Lasu i D...
Alpinarium
• Następnym punktem naszej wycieczki było
Alpinarium. Tutaj oprócz skalników znajdują
się ciągi strumyków, kilk...
Muzeum lasu i drewna.
• Po wyjściu z Alpinarium udaliśmy się do
muzeum, gdzie odbyliśmy zajęcia
tematyczne pod hasłem „Odk...
Pobyt w Centrum Edukacji Przyrodniczo –
Leśnej w Rogowie wzbogacił wiedzę dzieci o
lesie, leśnictwie, ochronie przyrody i ...
of 5

Prezentacja z wycieczki do Rogowa klas IVc oraz IVd

Prezentacja z wycieczki do Rogowa klas IVc oraz IVd
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Education      


Transcripts - Prezentacja z wycieczki do Rogowa klas IVc oraz IVd

  • 1. Sprawozdanie z wycieczki klas IV c oraz IV d do Rogowa. ,,Leśna lekcja w Rogowie’’ – jednodniowa wycieczka rekreacyjno- turystyczna.
  • 2. Dnia 13.10.2015 została zorganizowana wycieczka dla uczniów klas IV c oraz IV d do Arboretum, Alpinarium i Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie. • Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Arboretum gdzie znajdują się największe kolekcje drzew, krzewów i krzewinek pochodzących ze wszystkich kontynentów naszej strefy klimatycznej. Ogród dendrologiczny może poszczycić się licznymi gatunkami klonów np. klonu palmowego którego liście jesienią przebarwiają się na kolor czerwony. Poznaliśmy również rośliny iglaste takie jak: daglezje, żywotniki pochodzące z Ameryki Północnej jak również olbrzymie sosny. To właśnie w tej alejce roślin kwasolubnych uczniowie robili sobie najchętniej zdjęcia.
  • 3. Alpinarium • Następnym punktem naszej wycieczki było Alpinarium. Tutaj oprócz skalników znajdują się ciągi strumyków, kilka oczek wodnych, a także staw z wyspą. Obejrzeliśmy rośliny górskie pochodzące z całego świata, w większości są to byliny, ale nie tylko. Rosną tu również drzewa i krzewy terenów górzystych np. świerk serbski, limby, jodły kalifornijskie. Poza tym znajduje się tu także dział Flory Polskiej z bylinami, krzewami i drzewami objętymi ochroną prawną lub zagrożonymi wyginięciem. Brzegi strumieni i staw porastają liczne rośliny wodne i nadwodne.
  • 4. Muzeum lasu i drewna. • Po wyjściu z Alpinarium udaliśmy się do muzeum, gdzie odbyliśmy zajęcia tematyczne pod hasłem „Odkrywamy sekrety natury”.. Zwiedzając poszczególne sale podziwialiśmy unikalne eksponaty zwierząt, szyszek, drewna i wystawę nietoperzy.
  • 5. Pobyt w Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej w Rogowie wzbogacił wiedzę dzieci o lesie, leśnictwie, ochronie przyrody i ekologii. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych wszystkim dopisywały humory i chęci poznawcze. Opracowała p. Anita Frączek