WALENTYNKI
Poradnik prezentowy
Skąd się wzięły
WALENTYNKI
Wszystko zaczęło się od św. Walentego żyjącego w Cesarstwie
Rzymskim w III wieku. Ówcześnie pan...
KWIATY
Prezenty
Postaw na klasykę
KWIATY
To walentynkowa klasyka. Bukiet róż sprawi przyjemność
większości kobiet. Co ciekawe, w walentynk...
DIY
Zrób to sam, czyli
DIY
Prezenty wykonane samodzielnie to rozwiązanie nie tylko dla
najmłodszych, przygotowujących laurki d...
Skarpetkowy bukiet
CZEGO POTRZEBUJESZ?
BĘDZIESZ
POTRZEBOWAĆ:
● kilku par jednokolorowych,
gładkich skarpet
● agrafek
● kok...
Zagnij górną część
skarpetki
Zacznij zwijać
Zagnij dolną część
skarpetki
Kontynuuj
zwijanie
Zabezpiecz
agrafką
Umieść paty...
DROBNE AKCESORIA
I TECHNOLOGIA
Niekoniecznie romantyczne
PRAKTYCZNE UPOMINKI
Walentynkowy upominek nie musi być “romantyczny” w dosłownym tego słowa
znac...
SŁODYCZE
Nikt im się nie oprze
SŁODKOŚCI
Czy jest ktoś, kto nie lubi czekolady? To jeden z najbezpieczniejszych prezentów, z któreg...
PERFUMY
Romantycznie
PERFUMY
Jeśli znasz dobrze zapachowe upodobania swojego partnera, to
możesz zdecydować się na wręczenie perfu...
BIŻUTERIA
Postaw na klasykę
BIŻUTERIA
Jeśli Twoja partnerka lubi biżuterię, to na pewno
doceni podarunek w postaci nowych kolczyków ...
SKARPETKI
Zamiast walentynkowej bielizny
SKARPETKI
Popularny prezent na walentynki to bielizna - seksowna
lub z zabawnym nadrukiem. ...
ROMANTYCZNY WIECZÓR
Recepta na sukces
WIECZÓR WE DWOJE
Romantyczny wieczór we dwoje sprawdzi się jako indywidualny
prezent, jak i jako okazja ...
WALENTYNKA
Nie zapomnij o najważniejszym
WALENTYNKA
Jakikolwiek prezent wybierzesz, nigdy nie zapominaj o
najważniejszym - czyli wale...
Dane
KONTAKTOWE
PHP Derby
56-400 Oleśnica
ul. Moniuszki 19b
Polska
tel: (+48) 71 398 42 69
fax: (+48) 71 398 17 71
www.ska...
of 23

Prezenty na walentynki

Zbliża się 14 lutego - święto zakochanych. Szukasz pomysłu na walentynkowy prezent dla swojej drugiej połówki? W naszym artykule znajdziesz wiele pomysłów na prezenty, które możesz kupić, a także na takie, które możesz wykonać samodzielnie. Przeczytasz także o tym, skąd się wzięły walentynki :)
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Lifestyle      


Transcripts - Prezenty na walentynki

 • 1. WALENTYNKI Poradnik prezentowy
 • 2. Skąd się wzięły WALENTYNKI Wszystko zaczęło się od św. Walentego żyjącego w Cesarstwie Rzymskim w III wieku. Ówcześnie panujący Klaudiusz II Gocki zabronił mężczyznom w wieku 18 - 34 lat się żenić, gdyż za najlepszych żołnierzy uważał tych, którzy nie mieli rodzin. Legenda głosi, że Walenty złamał jego zakaz poprzez pobłogosławienie ślubów młodych legionistów. Uczynek ten spowodował, że Walenty trafił do więzienia. Tam zakochał się w niewidomej córce strażnika, która pod wpływem miłości odzyskała wzrok. Walenty został skazany na stracenie 14 lutego, a dzień przed swoją egzekucją wręczył ukochanej liścik, podpisany “Od Twojego Walentego”.
 • 3. KWIATY Prezenty
 • 4. Postaw na klasykę KWIATY To walentynkowa klasyka. Bukiet róż sprawi przyjemność większości kobiet. Co ciekawe, w walentynki niektóre kobiety decydują się wręczyć kwiaty również swoim mężczyznom. Lepiej unikać bukietów z marketów, a jeśli już to należy koniecznie usunąć z nich nieatrakcyjną, przeźroczystą folię. Ten prezent ma jednak jedną wadę - szybko nadaje się wyrzucenia. Bukiet oczywiście można zasuszyć, ale należy to zrobić gdy ciągle się pięknie prezentuje, a nie gdy już więdnie. Mniej romantyczne, ale bardziej praktyczne będą kwiaty w doniczce.
 • 5. DIY
 • 6. Zrób to sam, czyli DIY Prezenty wykonane samodzielnie to rozwiązanie nie tylko dla najmłodszych, przygotowujących laurki dla mamy lub koleżanki z klasy, ale także dla dorosłych. Możesz wykonać na przykład bukiet ze…. skarpetek :). Nie tylko będzie niezwykle uroczy i oryginalny, ale też praktyczny w awaryjnych sytuacjach. To świetny prezent zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Jak go wykonać?
 • 7. Skarpetkowy bukiet CZEGO POTRZEBUJESZ? BĘDZIESZ POTRZEBOWAĆ: ● kilku par jednokolorowych, gładkich skarpet ● agrafek ● kokardek ● patyczków
 • 8. Zagnij górną część skarpetki Zacznij zwijać Zagnij dolną część skarpetki Kontynuuj zwijanie Zabezpiecz agrafką Umieść patyczek i udekoruj kokardką
 • 9. DROBNE AKCESORIA I TECHNOLOGIA
 • 10. Niekoniecznie romantyczne PRAKTYCZNE UPOMINKI Walentynkowy upominek nie musi być “romantyczny” w dosłownym tego słowa znaczeniu. Może mieć również wymiar praktyczny. Powinien być jednak przemyślany. Zastanów się, czy może w ostatnim czasie Twój partner mówił Ci, że przeciera mu się pasek od zegarka? Lub zepsuł się kabel od jego/jej słuchawek? Kupując taki prezent nie tylko spełnisz swój walentynkowy obowiązek, ale też pokażesz swojej drugiej połówce, że jej słuchasz.
 • 11. SŁODYCZE
 • 12. Nikt im się nie oprze SŁODKOŚCI Czy jest ktoś, kto nie lubi czekolady? To jeden z najbezpieczniejszych prezentów, z którego większość osób byłaby zadowolona. Możesz zdecydować się na elegancko zapakowaną bombonierkę, lub taką z motywem walentynkowym, których ze względu na sezon jest w sklepach mnóstwo. Możesz także pokusić się o przygotowanie czegoś samodzielnie - wypieku lub czekoladowych pralinek. Poniżej prezentujemy zbiór linków do przepisów idealnych na walentynki: ● walentynkowe przepisy z Kwestii Smaku, a zwłaszcza ten piękny tort :) ● walentynkowe przepisy z Moich Wypieków, przede wszystkim wspaniały, czekoladowo - malinowy tort.
 • 13. PERFUMY
 • 14. Romantycznie PERFUMY Jeśli znasz dobrze zapachowe upodobania swojego partnera, to możesz zdecydować się na wręczenie perfum w Dzień Zakochanych. Może to być flakon ulubionych lub coś zupełnie nowego. Nowy zapach możesz wybrać na podstawie nut zapachowych - jeśli będą podobne do tych w ulubionych perfumach, to istnieje duża szansa, że się spodobają. Zapach, który kupujesz powinien być też w Twoim guście, więc nie obędzie się bez testów.
 • 15. BIŻUTERIA
 • 16. Postaw na klasykę BIŻUTERIA Jeśli Twoja partnerka lubi biżuterię, to na pewno doceni podarunek w postaci nowych kolczyków czy naszyjnika. Nie jest to jednak prezent wyłącznie dla kobiet. Mężczyźnie można podarować na przykład spinkę do krawata lub spinki do mankietów.
 • 17. SKARPETKI
 • 18. Zamiast walentynkowej bielizny SKARPETKI Popularny prezent na walentynki to bielizna - seksowna lub z zabawnym nadrukiem. Jednak można wyjść poza utarte ramy i wykazać się oryginalnością - czyli wręczyć partnerowi skarpetki. Będą prezentem zarówno praktycznym, jak i wyrażającym troskę - w końcu nikt nie lubi, gdy mu marzną stopy. Nie muszą być przy tym nudne - mężczyźnie możesz podarować kolorowe skarpetki w ciekawy wzór, a kobiecie zmysłowe zakolanówki.
 • 19. ROMANTYCZNY WIECZÓR
 • 20. Recepta na sukces WIECZÓR WE DWOJE Romantyczny wieczór we dwoje sprawdzi się jako indywidualny prezent, jak i jako okazja do wręczenia wcześniej zakupionych upominków. Można go spędzić w restauracji, kinie lub teatrze, ale także w domowym zaciszu. W ostatnim przypadku może to być na przykład wieczór filmowy lub wspólne gotowanie. Ważne, żeby się dobrze bawić.
 • 21. WALENTYNKA
 • 22. Nie zapomnij o najważniejszym WALENTYNKA Jakikolwiek prezent wybierzesz, nigdy nie zapominaj o najważniejszym - czyli walentynkowej kartce. W epoce wiktoriańskiej popularny był przesąd, że podpisanie się na walentynce może przynieść nieszczęście. Choć od tego czasu minęło już wiele lat, to na wszelki wypadek zachowaj anonimowość .
 • 23. Dane KONTAKTOWE PHP Derby 56-400 Oleśnica ul. Moniuszki 19b Polska tel: (+48) 71 398 42 69 fax: (+48) 71 398 17 71 www.skarpetyderby.pl

Related Documents