Mrożek Roksana
Władysławowo (do roku 1952 Wielka Wieś, kaszb. Wiôlgô Wies,
niem. Großendorf)[1] – miasto w północnej Polsce, w
województw...
http://polwysep.net/uploads/touristic/640b897146468fc289b
0fd7e68763a583b0e8090.jpg
Sport i rekreacja
We Władysławowie znajduje się Ośrodek
Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo”
Centralnego Ośrodka Sportu. Oś...
Aleja Gwiazd Sportu - Władysławowo - jedyna w Polsce, zbudowana
przed Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo". Począ...
Centralny Ośrodek Sportowy – "Cetniewo" - słynny
ośrodek przygotowań olimpijskich, dysponujący świetną
bazą rekreacyjno – ...
.
Woj..Śląskie woj.pomorskie Woj..dolnośląskie
Błędna odpowiedź !!!!!! 
Slajd
numer
2

1.http://odkryjpomorze.pl/pokaz_obiekt-2996-
Wladyslawowo_atrakcje_turystyczne_przewodnik_noclegi.html
2.http://pl.wikip...
Prezentacja władysławowo
Prezentacja władysławowo
Prezentacja władysławowo
of 12

Prezentacja władysławowo

prezentacja
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Art & Photos      


Transcripts - Prezentacja władysławowo

  • 1. Mrożek Roksana
  • 2. Władysławowo (do roku 1952 Wielka Wieś, kaszb. Wiôlgô Wies, niem. Großendorf)[1] – miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Władysławowo. Położone na Pobrzeżu Gdańskim, nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Mieści się tutaj port morski. Z dniem 1 stycznia 2015 roku gminie miejskiej Władysławowo zostały odebrane prawa miejskie i nadane miejscowości Władysławowo[2]. Był to zabieg administracyjny związany ze zmianą typu gminy z miejskiej na miejsko-wiejską.
  • 3. http://polwysep.net/uploads/touristic/640b897146468fc289b 0fd7e68763a583b0e8090.jpg
  • 4. Sport i rekreacja We Władysławowie znajduje się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” Centralnego Ośrodka Sportu. Ośrodek dysponuje kortami tenisowymi o nawierzchni ziemnej oraz kortem na hali, boiskami sportowymi, pływalnią, posiada wypożyczalnię sprzętu sportowego. 30 maja 2012 roku we Władysławowie na ulicy Żwirowej został otwarty jedyny w Polsce „Ocean Park”. Największą atrakcją Ocean Parku jest 34 metrowy płetwal błękitny, oraz dziesiątki innych ssaków morskich i oceanicznych oraz ryb, takich jak: kaszalot, rekin wielorybi, żarłacz biały, kałamarnica olbrzymia i inne. Wszystkie eksponaty są naturalnych rozmiarów.
  • 5. Aleja Gwiazd Sportu - Władysławowo - jedyna w Polsce, zbudowana przed Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo". Począwszy od 2000 roku upamiętnia się tam znakomitych polskich sportowców i trenerów. Ich nazwiska są umieszczone na odlanych z brązu gwiazdach, a te z kolei są wmurowane w potężne, dwustukilogramowe bloki granitowe. Plaża Władysławowska plaża uchodzi za najlepszą nad polskim morzem. Jest szeroka, bezpieczna i czysta a żółty piasek nie jest zanieczyszczony odłamkami roślinności, drzew czy kamieni. Prawie na całej długości plaży we Władysławowie morze ma dno jednolicie pokryte czyściutkim piaskiem. Tylko na nielicznych krótkich odcinkach można zauważyć drobne kamyczki. Ma to też swoje plusy, gdyż w takich kamyczkach można znaleźć "Złoto Bałtyku" - bursztyn. Co roku na naszej plaży odbywają się konkursy, projekcje filmów oraz dyskoteki.
  • 6. Centralny Ośrodek Sportowy – "Cetniewo" - słynny ośrodek przygotowań olimpijskich, dysponujący świetną bazą rekreacyjno – sportową. Są tutaj m.in.: korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, siłownia i gabinety odnowy biologicznej (także do krioterapii). Największym jednak zainteresowaniem cieszą się nowoczesne baseny kąpielowe wyposażone w zjeżdżalnię i bicze wodne.
  • 7. . Woj..Śląskie woj.pomorskie Woj..dolnośląskie
  • 8. Błędna odpowiedź !!!!!!  Slajd numer 2
  • 9.  1.http://odkryjpomorze.pl/pokaz_obiekt-2996- Wladyslawowo_atrakcje_turystyczne_przewodnik_noclegi.html 2.http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82awowo 3. http://www.twojapogoda.pl/polska/pomorskie/wladyslawowo

Related Documents