-1-
Unikaj tych błęduw!
-2-
 „Jeden z czołowych, legendarnych trenerów zawsze
powtarzał, że kiedy podajesz piłkę, mogą wydarzyć się
trzy rzeczy, ...
-3-
1
 Nie komplikuj prezentacji!
„Tworząc slajdy kieruj się
trzema zasadami: prostota,
jasność i czytelność.
Na slajdac...
-4-
2
 Nie przesadzaj z różnorodnością grafiki i czcionek!
 „Zadbaj o spójność graficzną prezentacji. W obrębie
slajdu s...
-5-
3
 Uważaj na wykresy i tabele!
 „Nie funduj swoim słuchaczom skomplikowanych,
zagmatwanych wykresów.
Jeżeli już koni...
-6-
4
 Nie mów o tym, czego nie ma na slajdzie!
„Slajdy muszą współgrać
z tym, co mówisz.
Wyświetlaj slajdy tak,
aby pok...
-7-
5
 Sprawdź sprzęt!
 „Jeżeli zamierzasz wykorzystać Power Point
w prezentacji, sprawdź przed wystąpieniem, czy sprzęt...
-8-
Specjalizujemy się wykonywaniu profesjonalnych
prezentacji dla potrzeb firmowych wewnętrznych
oraz zewnętrznych, na ce...
-9-
Viges & Cervo
www.prezentacje-firmowe.pl
Kontakt:
biuro@viges.pl
mobile: 664/307-415
600/568-207
ul. 3-go Maja 68J
41-...
of 9

Prezentacje Firmowe unikaj tych błędów

Według badań niestety zdecydowanie więcej jest prezentacji, które zwyczajnie nudzą słuchaczy, niż tych ciekawych. A już porywających prezentacji nie ma prawie w ogóle... Zatem jakich przede wszystkich błędów unikać, aby nasza prezentacja była lepsza, bardziej profesjonalna...
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Business      


Transcripts - Prezentacje Firmowe unikaj tych błędów

  • 1. -1- Unikaj tych błęduw!
  • 2. -2-  „Jeden z czołowych, legendarnych trenerów zawsze powtarzał, że kiedy podajesz piłkę, mogą wydarzyć się trzy rzeczy, a dwie z nich są złe. Ta sama zasada ma zastosowanie podczas prezentacji.  Kiedy nie korzystasz ze slajdów, tylko jedna rzecz może pójść źle — możesz zapomnieć, co chcesz powiedzieć. Jeśli to się wydarzy, zajrzyj do notatek i zacznij jeszcze raz. Łatwo i bezboleśnie.  A co się stanie, jeśli korzystasz ze slajdów i pojawia się nie to przezrocze albo — co gorsza — żadne?” źródło: Harry Beckwith „Co lubią klienci. Przewodnik po strategiach marketingowych”
  • 3. -3- 1  Nie komplikuj prezentacji! „Tworząc slajdy kieruj się trzema zasadami: prostota, jasność i czytelność. Na slajdach nie umieszczaj całej treści swojego wystąpienia, tylko najważniejsze kwestie, najlepiej w formie łatwych do zapamiętania haseł”
  • 4. -4- 2  Nie przesadzaj z różnorodnością grafiki i czcionek!  „Zadbaj o spójność graficzną prezentacji. W obrębie slajdu stosuj jedną czcionkę a nie kilka różnych. Dzięki temu zyskasz na czytelności. Power Point ma kilkaset (włącznie z tym co znajdziesz w Internecie) szablonów i wzorów tła do wykorzystania. To fantastycznie, ale Ty zdecyduj się na jeden wzór tła lub szablon w obrębie całej prezentacji. Twoi słuchacze mają być skupieni na treści, a nie zachwycać się różnorodnością grafiki”
  • 5. -5- 3  Uważaj na wykresy i tabele!  „Nie funduj swoim słuchaczom skomplikowanych, zagmatwanych wykresów. Jeżeli już koniecznie musisz jakiś wykres pokazać, zadbaj o jego czytelność: jak najmniej cyfr!”
  • 6. -6- 4  Nie mów o tym, czego nie ma na slajdzie! „Slajdy muszą współgrać z tym, co mówisz. Wyświetlaj slajdy tak, aby pokrywały się z kwestiami, które akurat poruszasz.”
  • 7. -7- 5  Sprawdź sprzęt!  „Jeżeli zamierzasz wykorzystać Power Point w prezentacji, sprawdź przed wystąpieniem, czy sprzęt (rzutnik multimedialny, laptop) działa. Wiele stresu może Ci dostarczyć komputer, który nie chce się urucho- -mić lub rzutnik, który wyświetla tylko czerwony napis "Error".
  • 8. -8- Specjalizujemy się wykonywaniu profesjonalnych prezentacji dla potrzeb firmowych wewnętrznych oraz zewnętrznych, na cele konferencyjne, szkoleniowe, targowe i inne  Oferta i przykłady realizacji >>>  Kalkulacja on-line i zamówienie prezentacji >>>  Nasi Klienci >>>
  • 9. -9- Viges & Cervo www.prezentacje-firmowe.pl Kontakt: biuro@viges.pl mobile: 664/307-415 600/568-207 ul. 3-go Maja 68J 41-400 Mysłowice ul. Kotlarza 17/14 41-400 Katowice

Related Documents