10 класу
Бутової
Людмили
Вікторівни
Миколаївська ЗОШ № 3
2012-2013
1. Школа - це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно
тримати її в руках, якщо не хочеш випуст...
М ій третій випуск – 10 клас М ій третій випуск – 10 клас Заполонив думки та час ..
Заполонив думки та час
Хоча вони й не ...
Виховна проблема
класу :
Яким я бачу вихованця
НАХИЛИ
ПОТРЕБИ
ХАРАКТЕР
ЗДІБНОСТІ
ОСОБИСТІСТЬ
ОСОБИСТІСТЬ
ІНТЕРЕСИ
САМОСВІДОМІСТЬ
Складові виховного процесу
Зміст і напрями роботи :
 Робота здійснюється поетапно за принципом наступності та
безперервності.
 Утвердження принципі...
Сім сходинок до освітньої мети
Цілісна, натхненна,
Цілісна, натхненна,
професійно і іжиттєво
професійно життєво
зріла особ...
Робота класного керівника
з учнівським колективом











Вивчення особистості учня.
Індивідуальна робота.
...
Структура органів
класного
самоврядування
Постійно діючі доручення:
староста класу;
- заступник старости.
Постійно діючі...
Національно-патріотичне
Національно-патріотичне
виховання
виховання
Екологічне
Екологічне
виховання
виховання
Морально-е...
Ціннісне ставлення до себе
«Правда життя», «Зупинимо СНІД, поки він не зупинив нас», «Як стати
особистістю», «Життя – твій...
Ціннісне ставлення до
сім ’ї , родини , людей
«Свобода чи вседозволеність», «Твоє репродуктивне здоров’я», «Сучасне
рабств...
Ціннісне ставлення до
праці
«Я обираю своє майбутнє», «У світі професій», «Діагностика своїх можливостей»,
«Кроки до проф...
Ціннісне ставлення до
природи
«Жити в злагоді з природою», «Вплив канцерогенів у продуктах харчування на організм
людини»,...
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва
«Краса рідної мови», «Культура телефонної розмови», «Діловий етикет. Одяг і
зов...
Ціннісне ставлення
особистості
до суспільства і держави
«Загальнолюдське і національне», «Соціальна компетентність молодої...
Модель випускника
старшої школи
Задачі загальної освіти у XXI с.
Навчати:
учитися (учитися пізнавати);
створювати (практ...
Модель випускника
Здатність до
Здатність до
самокоригування
самокоригування
Володіння навичками
Володіння навичками
абстр...
Prezentatsia butova l_v_10k
of 20

Prezentatsia butova l_v_10k

Опыт работы Бутовой Л.В. Николаевская ОШ 3
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Education      


Transcripts - Prezentatsia butova l_v_10k

 • 1. 10 класу Бутової Людмили Вікторівни Миколаївська ЗОШ № 3 2012-2013
 • 2. 1. Школа - це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє. А. Барбюс 2. Нам здається недостатнім залишити тіло і душу дітей в такому стані, в якому вони дані природою, - ми піклуємося про їхнє виховання і навчання, щоб хороше стало набагато кращим, а погане змінилося і стало хорошим.  Лукіан 3. Лише той Учитель, хто живе так, як навчає Г. Сковорода 4. Хто навчає і не виконує того, чого навчає, схожий на курку, яка, маючи крила, не літає. Східна мудрість 5. Ставлення держави до вчителя — це державна політика, яка свідчить або про силу держави, або про його слабкості.     Отто фон Бісмарк (1815—1898, німецький державний діяч) 6. ...Хто бажає, щоб народ був щасливим і виховувався успішно, той повинен визнати першою і необхідною умовою досягнення цієї мети виховання й освіту вчителів, а також їх стан, який відповідав би їхньому важливому обов'язку... Якщо ви турбуєтеся про своїх дітей, потурбуйтеся про процвітання тих, кому довірено їх виховання. А. Дістервег 7. Якщо ваш план — на рік, садіть рис. Якщо ваш план — на десятиліття, садіть дерева. Якщо ваш план — на все життя, вчіть дітей. Конфуцій (бл. 551 — 479 до н. е., давньокитайський мислитель)
 • 3. М ій третій випуск – 10 клас М ій третій випуск – 10 клас Заполонив думки та час .. Заполонив думки та час Хоча вони й не лідери в навчанні ,, Хоча вони й не лідери в навчанні Але кмітливі ,, творчі та старанні ,, Але кмітливі творчі та старанні Гіперактивні й енергійні ,, Гіперактивні й енергійні Відповідальні та надійні .. Відповідальні та надійні У класі – дружні й креативні ,, У класі – дружні й креативні Є серед них «ботани » й діти спортивні .. Є серед них «ботани » й діти спортивні А скільки ж у нас талантів :: А скільки ж у нас талантів Художників ,, артистів ,, музикантів ,, Художників артистів музикантів Знавців брейк -дансу й від комп ’’ютерів – драйв ,, Знавців брейк -дансу й від комп ютерів – драйв ІІ кожен з них – це дитина – дар !! кожен з них – це дитина – дар 19 вихованців є у мене .. 19 вихованців є у мене З них - 6 леді й 13 джентельменів !! З них - 6 леді й 13 джентельменів Учимося разом іі труднощі долаємо ,, Учимося разом труднощі долаємо Бо один одного ми любимо іі поважаємо !! Бо один одного ми любимо поважаємо
 • 4. Виховна проблема класу :
 • 5. Яким я бачу вихованця НАХИЛИ ПОТРЕБИ ХАРАКТЕР ЗДІБНОСТІ ОСОБИСТІСТЬ ОСОБИСТІСТЬ ІНТЕРЕСИ САМОСВІДОМІСТЬ
 • 6. Складові виховного процесу
 • 7. Зміст і напрями роботи :  Робота здійснюється поетапно за принципом наступності та безперервності.  Утвердження принципів загальнолюдської моралі.  Створення умов для реалізації здібностей учнів.  Вироблення системи ціннісних орієнтацій у вихованців.  Сприяння тому, щоб зміст і форми індивідуального впливу допомагали кожному з учнів знайти себе, самоствердитись.  Сприяння розвитку організаторських умінь і навичок учнів, становлення їхнього іміджу.  Обрання лідерів та формування активу, навчання виконавської дисципліни.  Забезпечення належного рівня загальної культури поведінки у ставленні до себе і до оточуючих.  Поглиблена індивідуалізація виховної роботи за допомогою тестів, спостережень, бесід. Рольових ігор тощо.  Створення умов для співробітництва з батьками.  Максимальне використання у роботі з учнями досвіду самовиховання, здатності до самоаналізу, самооцінки.
 • 8. Сім сходинок до освітньої мети Цілісна, натхненна, Цілісна, натхненна, професійно і іжиттєво професійно життєво зріла особливість зріла особливість Самовдосконалення, Самовдосконалення, формування формування життєвої мети життєвої мети Вплив засобів масової Вплив засобів масової інформації, літератури, інформації, літератури, мистецтва мистецтва Взаємозв’язок зз Взаємозв’язок колективом колективом Вплив суспільства, Вплив суспільства, влади, традицій влади, традицій народу народу Учитель як взірець, Учитель як взірець, друг, наставник друг, наставник Батьківська домівка, Батьківська домівка, приклад батьків, приклад батьків, традиції родини традиції родини
 • 9. Робота класного керівника з учнівським колективом            Вивчення особистості учня. Індивідуальна робота. Психолого-педагогічні спостереження. Вивчення умов проживання дитини в сім’ї. Вивчення громадської думки про учня вчителів, однокласників, друзів. Педагогічна діагностика ( анкети, тести ). Організація вивчення колективу. Зв’язок з органами учнівського самоврядування. Бесіди з учителями - предметниками. Педагогічні спостереження за характером відносин між школярами. Бесіди з батьками.
 • 10. Структура органів класного самоврядування Постійно діючі доручення: староста класу; - заступник старости. Постійно діючі групи за інтересами: -Спортивно-трудова група - Санітарно-екологічна група - Інформаційна група Колектив учнів класу Тимчасові доручення: - чергування по класу, школі; - прибирання пришкільної території; - оформлення літопису класу; - догляд підручників; - ремонт меблів. Ініціативні творчі групи: - організація свят, конкурсів, спортивних змагань, екскурсій, походів на природу; - участь у загальношкільних заходах.
 • 11. Національно-патріотичне Національно-патріотичне виховання виховання Екологічне Екологічне виховання виховання Морально-етичне Морально-етичне виховання виховання Правове виховання Правове виховання Художньо-естетичне Художньо-естетичне виховання виховання
 • 12. Ціннісне ставлення до себе «Правда життя», «Зупинимо СНІД, поки він не зупинив нас», «Як стати особистістю», «Життя – твій вибір», «Школа – територія здоров’я», «Інтернет – не лише твій друг», «Я обираю здоров’я, а ти?», «Твоє життя – твій вибір», «За безпеку руху»
 • 13. Ціннісне ставлення до сім ’ї , родини , людей «Свобода чи вседозволеність», «Твоє репродуктивне здоров’я», «Сучасне рабство», «Торгівля людьми», «Цінуй честь сім’ї», «Сімейні цінності, які вони?»
 • 14. Ціннісне ставлення до праці «Я обираю своє майбутнє», «У світі професій», «Діагностика своїх можливостей», «Кроки до професій»
 • 15. Ціннісне ставлення до природи «Жити в злагоді з природою», «Вплив канцерогенів у продуктах харчування на організм людини», Екологічний десант «За життя без сміття»
 • 16. Ціннісне ставлення до культури і мистецтва «Краса рідної мови», «Культура телефонної розмови», «Діловий етикет. Одяг і зовнішній вигляд ділової людини», Участь у тижні рідної мови, Шевченківському святі
 • 17. Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави «Загальнолюдське і національне», «Соціальна компетентність молодої людини», «Створення життєвого проекту саморозвитку», «Кодекс честі, як його розуміти», «Правила техніки мобільної культури», Вечір зустрічі випускників.
 • 18. Модель випускника старшої школи Задачі загальної освіти у XXI с. Навчати: учитися (учитися пізнавати); створювати (практична спрямованість); жити (здоровий спосіб життя); жити разом (культура людських відносин).
 • 19. Модель випускника Здатність до Здатність до самокоригування самокоригування Володіння навичками Володіння навичками абстрактного тата абстрактного пошукового мислення пошукового мислення Професійна Професійна орієнтація орієнтація Вміння швидко діяти Вміння швидко діяти в нестандартних в нестандартних ситуаціях ситуаціях Здатність до Здатність до самоконтролю самоконтролю Здатність до Здатність до самооцінювання самооцінювання випускник випускник Здатність до Здатність до самоосвіти самоосвіти Розуміння своїх Розуміння своїх здібностей, здібностей, призначення в житті призначення в житті Володіння основами Володіння основами етикету, тактовність, етикету, тактовність, поміркованість поміркованість Комунікативність Комунікативність Вміння працювати в в Вміння працювати сучасних інформаційних сучасних інформаційних системах системах Відповідальне Відповідальне ставлення до ставлення до власного здоров'я, власного здоров'я, уникання шкідливих уникання шкідливих звичок звичок Патріотизм Патріотизм