*Piłka nożna
Mój ulubiony sport
Moim ulubionym klubem jest
real Madryt jest tam sławny
piłkarz Cristiano Ronaldo. Ta
piłka prezentuje ten klub są
tam ...
Klubową karierę Ronaldo rozpoczął w
wieku 8 lat, w małym klubie CF
Andorinha, gdzie sprzątał jego ojciec. W
wieku 10 la...
Gareth Bale swoją karierę piłkarską
zaczynał w juniorskim
zespole Southampton. Do pierwszej
drużyny został włączony w r...
Karierę rozpoczynał w Sevilli. W sezonie
2004/2005 rozegrał 31 ligowych spotkań,
udało mu się strzelić 2 bramki. Ramos b...
Xabier Alonso Olano (baskijska
wymowa: [ˈXabi aˈlons̺o]; ur. 25
listopada 1981 w Tolosie) –
hiszpański piłkarznarodowoś...
http://pl.wikipedia.org
/wiki/Cristiano_Ronald
o,
http://pl.wikipedia.org
/wiki/Gareth_Bale,
http://pl.wikipedia.org ...
of 7

Łukasz Grolik klasa 6A

piłka nożna
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Sports      


Transcripts - Łukasz Grolik klasa 6A

  • 1. *Piłka nożna Mój ulubiony sport
  • 2. Moim ulubionym klubem jest real Madryt jest tam sławny piłkarz Cristiano Ronaldo. Ta piłka prezentuje ten klub są tam świetni piłkarze doświadczeni.
  • 3. Klubową karierę Ronaldo rozpoczął w wieku 8 lat, w małym klubie CF Andorinha, gdzie sprzątał jego ojciec. W wieku 10 lat zainteresowały się nim dwa największe kluby z Madery: CS Marítimo i CD Nacional, ale ostatecznie trafił do Nacionalu, gdzie grał do 2001 r., bowiem w tym roku przeniósł się do Sportingu. W czasie mistrzostw Europy U-17 był obserwowany przez Liverpool iJuventus po tym, jak jego zespół pokonał reprezentację Anglii, lecz ostatecznie trafił do Manchesteru United.
  • 4. Gareth Bale swoją karierę piłkarską zaczynał w juniorskim zespole Southampton. Do pierwszej drużyny został włączony w roku 2005. W seniorskim zespole zadebiutował 17 kwietnia następnego roku w ligowym spotkaniu z Millwall. W trakcie pierwszego występu miał 16 lat i 275 dni, czym stał się drugim najmłodszym piłkarzem, który zadebiutował w pierwszej drużynie Southampton (pierwszym był Theo Walcott).
  • 5. Karierę rozpoczynał w Sevilli. W sezonie 2004/2005 rozegrał 31 ligowych spotkań, udało mu się strzelić 2 bramki. Ramos był ostrzegany przez sędziów kartkami zaledwie pięciokrotnie. To niedużo, jak na środkowego obrońcę.
  • 6. Xabier Alonso Olano (baskijska wymowa: [ˈXabi aˈlons̺o]; ur. 25 listopada 1981 w Tolosie) – hiszpański piłkarznarodowości baskijskiej, grający na pozycji środkowego pomocnika, gracz Bayernu Monachium. Alonso rozpoczął karierę w Realu Sociedad, a po krótkim okresie spędzonym w SD Eibar powrócił do występującego wPrimera División zespołu.
  • 7. http://pl.wikipedia.org /wiki/Cristiano_Ronald o, http://pl.wikipedia.org /wiki/Gareth_Bale, http://pl.wikipedia.org /wiki/Sergio_Ramos, http://pl.wikipedia.org /wiki/Xabi_Alonso

Related Documents