WSB
WSB
Polecana miejscowość:
ZAKOPANE
Zakopane znane jest jako zimowa stolica Polski i trudno
odebrać mu ten tytuł. To właśni...
WSB
http://www.zakopane.pl/
WSB
Zakopane - Dąbrowa Górnicza:
odległość, trasa dojazdu, mapa
Trasa A4:
•Odległość drogowa: 182 km
•Odległość w linii pr...
WSB
Atrakcje Zakopanego
Kolejka na Kasprowy Wierch
Działa od 1936 roku, szczyt Kasprowego Wierchu
zdobywa w 12 minut. Bard...
WSB
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba
Willa Koliba to pierwszy dom w stylu zakopiańskim
zbudowany według projektu...
WSB
Karczmy z klimatem
Kulinarnego spotkania z Podhalem nie należy ograniczać
do zakupu oscypka na Krupówkach. Aby poczuć ...
WSB
Pogoda Mapa
WSB
Jak długo będziemy wjeżdżać kolejką na Kasprowy
Wierch?
12 minut 9 minut 15 minut
WSB
Błędna odpowiedź!!!
Zapraszam na początek prezentacji 
WSB
Brawo !!!
Kolejny slajd
WSB
Źródła wykorzystane w prezentacji :
 http://z-ne.pl
 http://www.podroze.pl
 http://meteor24.pl
 http://pogoda.inte...
of 12

Prezentacja monika-kaczmarczyk

Prezentacja o Zakopanem.
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Travel      


Transcripts - Prezentacja monika-kaczmarczyk

 • 1. WSB
 • 2. WSB Polecana miejscowość: ZAKOPANE Zakopane znane jest jako zimowa stolica Polski i trudno odebrać mu ten tytuł. To właśnie tutaj w zimę skupia się sportowe, towarzyskie i biznesowe życie naszego kraju, to tutaj ferie i zimowe urlopy spędzają czołowi politycy polscy, gwiazdy kina i telewizji, muzycy czy literaci. Położone na dalekim południu Polski pełni rolę miasta typowo turystycznego, które corocznie odwiedza nawet do trzech milionów turystów oraz rolę ośrodka sportów zimowych, gdzie znajdują się skocznie narciarskie i liczne stoki.
 • 3. WSB http://www.zakopane.pl/
 • 4. WSB Zakopane - Dąbrowa Górnicza: odległość, trasa dojazdu, mapa Trasa A4: •Odległość drogowa: 182 km •Odległość w linii prostej: 126 km •Czas podróży: 2 g 26 min
 • 5. WSB Atrakcje Zakopanego Kolejka na Kasprowy Wierch Działa od 1936 roku, szczyt Kasprowego Wierchu zdobywa w 12 minut. Bardzo popularna jest zarówno zimą, ze względu na najlepsze w Polsce stoki narciarskie, jak i latem. Z Kasprowego Wierchu można ruszyć na spacer w dół do Zakopanego. To także świetny punkt, by rozpocząć trekking po Tatrach. Gubałówka Miejsce niezwykle popularne ze względu na łatwą dostępność (na szczyt wjeżdżamy kolejką linowo-terenową) i niesamowite widoki. Ze szczytu roztacza się panorama na Zakopane i górujące nad nim Tatry. Bez trudu dostrzeżemy Giewont i Kasprowy Wierch, a przy dobrej pogodzie również najwyższe szczyty Tatr Wysokich.
 • 6. WSB Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba Willa Koliba to pierwszy dom w stylu zakopiańskim zbudowany według projektu Stanisława Witkiewicza. We wnętrzu można zobaczyć meble i zastawy stołowe w stylu zakopiańskim, który spopularyzował na Podhalu i ujął w teoretyczne „ramy” pod koniec XIX w. Stanisław Witkiewicz (ojciec Witkacego). Krupówki Najsłynniejszy deptak stolicy Tatr. Każdy turysta odwiedzający Zakopane czuje się zobowiązany przespacerować się tą kilometrową aleją, wpatrując się w górujący nad miastem Giewont. Poza mnóstwem sklepów i budynków w stylu zakopiańskim znajdziemy tu Muzeum Tatrzańskie, słynny Hotel Morskie Oko i Dworzec Tatrzański. Teatr Witkacego Założony 30 lat temu w miejscu dawnych spotkań młodopolskiej bohemy. Twórcy wskrzeszają dawną tradycję Zakopanego, na początku XX w. tętniącego życiem artystycznym.
 • 7. WSB Karczmy z klimatem Kulinarnego spotkania z Podhalem nie należy ograniczać do zakupu oscypka na Krupówkach. Aby poczuć górski klimat, przynajmniej jeden obiad podczas wizyty w Zakopanem powinniśmy zjeść w tradycyjnej góralskiej karczmie. Jedną z najczęściej odwiedzanych jest niewielka Gospoda Kolibecka przy Rondzie Kuźnickim (szeroki wybór dań typowo polskiej kuchni). Polecamy nasz przewodnik po kulinarnej mapie Zakopanego z adresami i cenami posiłków w lokalach z miejscową kuchnią. Wielka Krokiew Skocznia narciarska robi wrażenie nie tylko podczas zawodów. Rozgrywane tu są konkursy Pucharu Świata. Latem, jeśli nie odbywają się tu żadne zawody, można wspiąć się na górę i wyobrazić sobie, co czują skoczkowie na moment przed startem.
 • 8. WSB Pogoda Mapa
 • 9. WSB Jak długo będziemy wjeżdżać kolejką na Kasprowy Wierch? 12 minut 9 minut 15 minut
 • 10. WSB Błędna odpowiedź!!! Zapraszam na początek prezentacji 
 • 11. WSB Brawo !!! Kolejny slajd
 • 12. WSB Źródła wykorzystane w prezentacji :  http://z-ne.pl  http://www.podroze.pl  http://meteor24.pl  http://pogoda.interia.pl  http://www.zakopane.pl

Related Documents