Презентація на тему :
“Кам’яне вугілля та продукти його переробки”
Підготувала
Учениця 11-А класу
Новокалинівського НВК
Ю...
Вугілля — це тверда
горюча копалина
органічного
походження, що
утворилася з
вимерлих рослин і
планктону в
результаті діяль...
Масова частка вільного
вуглецю у гірській породі
доволі незначна (10 % у
кам'яному вугіллі, кілька
відсотків у бурому вугі...
Основним способом переробки
кам'яного вугілля є коксування. Цей
процес здійснюється на коксохімічних
заводах, де вугільна ...
При охолодженні летких продуктів конденсуються кам'яно­вугільна смола,
аміачна вода і залишаються газоподібні речовини — к...
З кам'яновугільної
смоли, вихід якої
невисокий (до 4 %),
фракціонуванням
добувають велику
кількість цінних
орга­нічних реч...
Коксовий газ після очищення у
своєму складі містить :
№ Назва
компонентів
Склад, об.%
1
H2
від 55 до 60
2
O2
0,4 — ...
З однієї коксової печі при звичайному
завантаженні шахти в атмосферу надходить 3—5
кг вугільного пилу; 2,2 кг оксиду вугле...
Істотним процесом, що зумовлює
міграцію хімічних речовин з
коксових батарей у навколишнє
середовище, є гасіння коксу.
Коли...
З екологічного погляду коксохімічне виробництво вимагає не
лише технологічного поліпшення певних його ланок, а й
докорінно...
Великого значення набуває
питання про добування рідкого
палива(гасу, бензину) з вугілля.
У наш час є кілька способів
перер...
У пошуках нових розв'язань
енергетичних проблем заслуговує
на увагу газифікація вугілля, тобто
добування з вугілля не рідк...
of 12

Prezentatsiya na temu (1)

Published on: Mar 4, 2016
Published in: Education      


Transcripts - Prezentatsiya na temu (1)

 • 1. Презентація на тему : “Кам’яне вугілля та продукти його переробки” Підготувала Учениця 11-А класу Новокалинівського НВК Юрчак Марія
 • 2. Вугілля — це тверда горюча копалина органічного походження, що утворилася з вимерлих рослин і планктону в результаті діяльності мікроорганізмів. В Україні вугледобування зосереджено в трьох басейнах: Донецькому та ЛьвівськоВолинському кам'яновугільних басейнах, Дніпровському буровугільному басейні.
 • 3. Масова частка вільного вуглецю у гірській породі доволі незначна (10 % у кам'яному вугіллі, кілька відсотків у бурому вугіллі). Викопне вугілля складається переважно із складних циклічних органічних сполук, що містять елементи: вуглець [Карбон], водень [Гідроген], кисень [Оксиген], азот [Нітроген], сірку [Сульфур], домішки неорганічних речовин (золу) та вологу. Масова частка золи та вологи може досягати 50 % і більше. Технічний вуглець
 • 4. Основним способом переробки кам'яного вугілля є коксування. Цей процес здійснюється на коксохімічних заводах, де вугільна шихта переробляється в спеціальних камерах при температурі до 1000— 1200°С.
 • 5. При охолодженні летких продуктів конденсуються кам'яно­вугільна смола, аміачна вода і залишаються газоподібні речовини — коксовий газ.
 • 6. З кам'яновугільної смоли, вихід якої невисокий (до 4 %), фракціонуванням добувають велику кількість цінних орга­нічних речовин: бензол [бензен] і його гомологи, фенол, нафталін [нафтален], антрацен та інші важливі продукти, які знахо­дять застосування у виробництві вітамінів, духмяних речовин, стимуляторів росту рослин, гербіцидів, барвників тощо.
 • 7. Коксовий газ після очищення у своєму складі містить : № Назва компонентів Склад, об.% 1 H2 від 55 до 60 2 O2 0,4 — 0,8 3 CO2 2—3 4 N2 4 5 ненасичених вуглеводів 2—3 6 CO 5—7 7 CH4 20 — 30
 • 8. З однієї коксової печі при звичайному завантаженні шахти в атмосферу надходить 3—5 кг вугільного пилу; 2,2 кг оксиду вуглецю (II); 1,6 кг пари кам'яновугільної смоли та масел; 0,57 кг вуглеводнів; під час вивантаження готового коксу — 2,8 кг пилу; 0,6 кг оксидів азоту.
 • 9. Істотним процесом, що зумовлює міграцію хімічних речовин з коксових батарей у навколишнє середовище, є гасіння коксу. Коли вода стикається з розпеченим коксом, з башт гасіння виділяється багато водяної пари, яка містить велику кількість різноманітних домішок.
 • 10. З екологічного погляду коксохімічне виробництво вимагає не лише технологічного поліпшення певних його ланок, а й докорінної перебудови у повністю безвідхідне з комплексним використанням ресурсів на основі принципово нових технічних рішень.
 • 11. Великого значення набуває питання про добування рідкого палива(гасу, бензину) з вугілля. У наш час є кілька способів переробки вугілля в рідке паливо: 1) синтез; 2) екстракція або термічне розчинення вугілля; 3) гідрування; 4) гідроліз
 • 12. У пошуках нових розв'язань енергетичних проблем заслуговує на увагу газифікація вугілля, тобто добування з вугілля не рідкого, а газоподібного палива, яке може бути використано також і як хімічна сировина для різноманітних синтезів.