 Площа — 113,4 тис. км кв (18,8% території
України).
 Населення — 7672,1 тис. чоловік (15,2%
жителів країни).
 Входять:...
ПЕРЕДУМОВИ РОЗВИТКУ.
 надзвичайно вигідне географічне положення на крайньому півдні
України з широким виходом до морів і ...
Населення.
Українці є найчисленнішими в
Миколаївській, Херсонській і
Одеській областях. На
Миколаївщині росіяни становлять...
Промисловість
Основна галузь спеціалізації району —
машинобудування і металообробка.Тут
розвивається сільськогосподарське
...
 Машинобудування представлене
суднобудуванням (Миколаїв, Керч, Херсон,
Феодосія)
 виробництво сільськогосподарських
маши...
Сільське господарство
Причорномор'я спеціалізується на виробництві
зерна (пшениці, кукурудзи, рису), соняшнику,
овочів, фр...
 Район — потужний виробник
виноградних вин. Підприємств із
виготовлення вин найбільше на
півдні Криму і в Одеській област...
Сільське господарство
(спеціалізація).
Рослинництво Тваринництво
Озима пшениця, кукурудза, ячмінь,
просо, рис, соняшник, т...
 Причорноморський район має
потужний рекреаційний комплекс.
Найбільші центри відпочинку
населення — на Південному березі
...
Розвинуті всі види транспорту. Річковий (по Дніпру і
Дунаю) та морський транспорт . У районі — 15 великих
морських портів,...
Проблеми
 Невідкладною в Причорномор'ї є проблема повернення із зарубіжжя
кримських татар та інших репресованих народів, ...
Найбільші міста
причорноморського
району
Одеса
Миколаїв
Херсон
Сімферополь
Севастополь
Prichornomorsky ekonomichny rayon
of 18

Prichornomorsky ekonomichny rayon

Prichornomorsky ekonomichny rayon
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Education      


Transcripts - Prichornomorsky ekonomichny rayon

 • 1.  Площа — 113,4 тис. км кв (18,8% території України).  Населення — 7672,1 тис. чоловік (15,2% жителів країни).  Входять: Одеська, Миколаївська, Херсонська області, Автономна Республіка Крим і м. Севастополь.
 • 2. ПЕРЕДУМОВИ РОЗВИТКУ.  надзвичайно вигідне географічне положення на крайньому півдні України з широким виходом до морів і державних кордонів; сусідство з трьома іншими економічними районами;  поєднання рівнинних і гірських форм рельєфу, різноманітні природні умови;  недостатнє зволоження території, обмежені водні і лісові ресурси;  багаті земельні і ґрунтові ресурси (чорноземи, каштанові ґрунти), які за умови зрошення дають високі врожаї сільськогосподарських культур;  повсюдне поширення нерудних корисних копалин — вапняків, пісковиків, піску, глини, мергелю, а також кухонних солей у затоці Сиваш та озерах Криму, природного газу в Криму та на морському шельфі;  сприятливе поєднання кліматичних умов, лікувальних грязей і води морів для рекреаційних цілей;  середня і низька щільність населення, середній рівень урбанізації, наявність великих міст; доволі строкатий етнічний склад населення; значна кількість трудових ресурсів.
 • 3. Населення. Українці є найчисленнішими в Миколаївській, Херсонській і Одеській областях. На Миколаївщині росіяни становлять 19,4%, Херсонщині — 20,2% і Одещині — 27,4%. У Криму переважають росіяни. Українців тут проживає 626 тис. чоловік. Досить численними є молдавани, білоруси, євреї на Миколаївщині, білоруси, євреї, кримські татари — в Криму. Багатонаціональною є південно-західна частина Одеської області.Тут проживає багато молдован, болгар, гагаузів.
 • 4. Промисловість Основна галузь спеціалізації району — машинобудування і металообробка.Тут розвивається сільськогосподарське машинобудування, суднобудування, верстатобудування, виробництво устаткування для зрошувальної меліорації, обладнання для легкої, харчової і хімічної промисловості. Створена потужна енергетична база. Розвинуті харчова і легка промисловість, промисловість будівельних матеріалів.
 • 5.  Машинобудування представлене суднобудуванням (Миколаїв, Керч, Херсон, Феодосія)  виробництво сільськогосподарських машин та запчастин (Одеса, Херсон, Сімферополь),  виготовлення електроприладів і електрообладнання (Сімферополь, Нова Каховка,Одеса).  Потужні м’ясокомбінати є в Одесі, Херсоні, Миколаєві, Первомайську, Вознесенську, Сімферополі.  Найбільші центри молочної промисловості — Балта, Одеса,Севастополь, а плодоконсервної — Ізмаїл,Джанкой і Херсон.
 • 6. Сільське господарство Причорномор'я спеціалізується на виробництві зерна (пшениці, кукурудзи, рису), соняшнику, овочів, фруктів і винограду, баштанних культур, м'яса і молока. Зрошуються значні земельні площі. На одного жителя тут вирощується сільськогосподарської продукції на 20% більше, ніж у середньому по країні. Район виділяється порівняно високою землезабезпеченістю. Причорноморський економічний район має розвинутий морський і річковий транспорт.
 • 7.  Район — потужний виробник виноградних вин. Підприємств із виготовлення вин найбільше на півдні Криму і в Одеській області (Феодосія, Алушта, Судак, Масандра, Одеса, Коблеве, Херсон).  Рибна промисловість розвинена на узбережжіЧорного й Азовського морів. Найбільші центри — Одеса, Севастополь, Керч, Кілія,Очаків.
 • 8. Сільське господарство (спеціалізація). Рослинництво Тваринництво Озима пшениця, кукурудза, ячмінь, просо, рис, соняшник, тютюн, гірчиця, соя, цукровий буряк, кунжут, арахіс, лікарські рослини, сади, виноградники, овочеві та баштанні культури. Скотарство (м'ясо-молочне), свинарство (м'ясне), птахівництво, вівчарство, рибництво
 • 9.  Причорноморський район має потужний рекреаційний комплекс. Найбільші центри відпочинку населення — на Південному березі Криму (Ялта,Алушта,Алупка, Гурзуф, Судак), а такожЄвпаторія, Саки, Одеса, Затока, Коблеве, Скадовськ.
 • 10. Розвинуті всі види транспорту. Річковий (по Дніпру і Дунаю) та морський транспорт . У районі — 15 великих морських портів, найбільші — Іллічівськ,Одеса, Південний, Миколаїв, Херсон, Керч. Вони обслуговують зовнішню торгівлю України й транзитні перевезення вантажів з Росії та Молдови. Від портів і курортних центрів в інші регіони України розходяться важливі залізничні й автомобільні шляхи. Трубопровідний транспорт представлений нафтопроводами з Росії до Херсона і Одеси, новозбудованим нафтопроводомОдеса — Броди, низкою магістральних (Шебелинка — Одеса) та місцевих газопроводів.
 • 11. Проблеми  Невідкладною в Причорномор'ї є проблема повернення із зарубіжжя кримських татар та інших репресованих народів, створення їм належних умов для національно-культурного відродження.  Проблеми екології, як наслідок забруднення довкілля промисловими, сільськогосподарськими та побутовими відходами.  Проблеми раціонального використання води.  Проблема розміщення великих військово-повітряних і морських баз у курортних містах.  Соціальні проблеми депортованих народів Причорномор’я.  Видобуток нафти на шельфіЧорного моря і водночас охорона рекреаційних ресурсів.
 • 12. Найбільші міста причорноморського району
 • 13. Одеса
 • 14. Миколаїв
 • 15. Херсон
 • 16. Сімферополь
 • 17. Севастополь