HALKLA İLİŞKİLER
REKLAM ANALİZİ
U.S POLO
‘’U.S. Polo Assn 'Kendi polonu tasarla'
Workshop’’
’’KENDİ POLONU TASARLA
KAMPANYASI’’
 MARKANIN TANITIMI
 Aydınlı Grup’un temelleri 1965 yılında Kavurmacı Kardeşler Kollektif
Şirketi’nin kurulması ve "Aydın...
 Bugüne gelindiğinde Aydınlı Grup; 2013 sonu itibarı ile 618 Milyon TL’ye ulaşan
cirosu, 3 kıtaya yayılan, 245’i Türkiye’...

1890 yılında Amerika’da kurulan U.S. Polo Assn., atlı polo
sporunun Amerika ve Kanada’daki temsilcisidir. Tarihte,
krall...
 U.S POLO ASSN KENDİ POLONU TASARLA KAMPANYASI
WORKSHOP :
 U.S Polo Assn düzenlediği workshop’la müşterilerine internet
...
 'Kendi Polonu Tasarla, Farkını Ortaya Koy!' sloganıyla çıkış
yapan U.S Polo Assn, düzenlediği workshop'la, herkese kendi...
KENDİ POLO’NU TASARLA
KAMPANYASI GÖRSELLERİ
 KAMPANYANIN ADI: KENDİ POLONU TASARLA
 SLOGAN: KENDİ POLONU TASARLA, FARKINI
ORTAYA KOY
 HEDEF KİTLE: KADIN-ERKEK YETİ...
BİZ OLSAYDIK?
 KAMPANYANIN TV REKLAMLARINDA DÖNMESİNİ
SAĞLARDIK. BUNUN İÇİN KAMPANYA İLE İLGİLİ
BİR REKLAM FİLMİ ÇEKİP BU...
KAMPANYA İLE İLGİLİ YORUMLAR:
 Çok güzel bir şey bayıldım. :)
 Süper, tuttum bu fikri.
 Ben de bayıldım buna :) özel bi...
 Büşra K. | 06 Şubat 2015 17:20
 Kendi Polonu kendin tasarla sitesinden 2 tane gömlek
siparişi vermiştim biri bayan biri...
SOSYAL MEDYADA POLO
KAMPANYA İLE İLGİLİ POLO’NUN
YETKİLİSİNİN GÖRÜŞÜ:
Polo markasının tasarım ekibinin başındaki Alev Ciliv:
* Kendi Polonu Ke...
SWOT ANALİZİ
GÜÇLÜ YÖNLER:
•Türkiye’de giyim sektörü denilince akla ilk gelen markalardan biri olması.
•Yurt içi ve yurt d...
SEMİYOLOJİK ÇÖZÜMLEME:
KENDİ POLO’NU TASARLA KAMPANYASI:
GÖSTERGE: GİYİM
(TSHİRT,KAZAK,GÖMLEK,PANTOLON VS.)
GÖSTEREN: U.S....
DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER…
HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAM
KAMPANYALARI DERSİ REKLAM ANALİZİ
HAZIRLAYANLAR:
 Nazlı Gülden Tanrıkulu /B131600048
 Deniz E...
Polo reklam-anali̇zi̇-kopya
Polo reklam-anali̇zi̇-kopya
Polo reklam-anali̇zi̇-kopya
of 21

Polo reklam-anali̇zi̇-kopya

Nazlı Gülden Tanrıkulu Özge Çevik Deniz Er
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Marketing      


Transcripts - Polo reklam-anali̇zi̇-kopya

 • 1. HALKLA İLİŞKİLER REKLAM ANALİZİ U.S POLO ‘’U.S. Polo Assn 'Kendi polonu tasarla' Workshop’’
 • 2. ’’KENDİ POLONU TASARLA KAMPANYASI’’
 • 3.  MARKANIN TANITIMI  Aydınlı Grup’un temelleri 1965 yılında Kavurmacı Kardeşler Kollektif Şirketi’nin kurulması ve "Aydınlı Yerli Mallar" adıyla, İstanbul Fatih'te ilk mağazanın açılması ile atılır. 70’li yıllar çok katlı mağazacılığın başlaması, Aydınlı markası ile bayan ve erkek ürünlerinin toptan satışı, ilk atölyenin kurulması ve 200 bayiye ulaşılması ile büyümenin hızlandığı yıllardır. 1989 yılında AYDINLI HAZIR GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. kurulur ve günün en son teknolojik olanakları ile donatılmış olan üretim tesisleri 1990 yılında faaliyetine başlar. 90’lı yıllar grubun tarihinde, imzalanan uluslararası anlaşmalar ile önemli bir dönüm noktasıdır. 1993 yılında Pierre Cardin, 1995 yılında Cacharel ve 1997 yılında U.S. Polo Assn. ile imzalanan sözleşmelerle büyüme ivme kazanır. 2000’li yıllar grubun, Türkiye’deki başarısını uluslararası arenaya taşıyarak temsil ettiği markaların yakın coğrafyalardaki tek söz sahibi olduğu, Türkiye ve yurtdışında mağazacılık atağını başlattığı yıllardır.
 • 4.  Bugüne gelindiğinde Aydınlı Grup; 2013 sonu itibarı ile 618 Milyon TL’ye ulaşan cirosu, 3 kıtaya yayılan, 245’i Türkiye’de toplam 389 mağazası ve 3.500’ü aşkın çalışanı ile sadece Türkiye’nin değil yakın coğrafyasının da en büyük hazır giyim perakendecilerinden biridir. Kaliteli hizmet ilkesini benimseyerek evrensel değerlere özen gösteren, çevre bilincine duyarlı üretim yapan ve müşteri odaklı çalışma sistemi ile dünya standartlarında yapılanan Aydınlı Grup, hazır giyim sektöründe elde ettiği başarıyı inşaat sektörüne de taşımış ve güneş enerjisinden elektrik üreten Solarkent projesi ile Türkiye’de bir ilke imza atmıştır. Koru Florya projesi ile bu sektördeki varlığını pekiştiren ve Vadi İstanbul ile konut sektörüne farklı bir bakış açısı getiren Aydınlı Grup; tekstil, hazır giyim perakendeciliği ve inşaat sektöründeki yatırımları ve yeni projeleri ile ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam etmektedir.
 • 5.  1890 yılında Amerika’da kurulan U.S. Polo Assn., atlı polo sporunun Amerika ve Kanada’daki temsilcisidir. Tarihte, kralların ve asillerin sporu olarak da anılan atlı polo sporundan doğan marka, bu spordan ilham aldığı giyim tarzını koleksiyonlarına taşıyor. Klasik U.S. Polo Assn. renkleri ve arması bu tarzı desteklerken, sporun ruhunu da yansıtıyor. Özgün, rahat ve şık modelleriyle kadın, erkek, çocuk herkese ve her yaşa hitap eden U.S. Polo Assn. hem gençlerin, hem de ailelerin favori markasıdır.
 • 6.  U.S POLO ASSN KENDİ POLONU TASARLA KAMPANYASI WORKSHOP :  U.S Polo Assn düzenlediği workshop’la müşterilerine internet üzerinden kendi tasarımlarını yapabilecekleri bir imkan sunuyor. Uygulama kapsamında; rengini, logosunu, kolundaki yazı ve rakamı müşterilerin belirleyebileceği polo t-shirt, gömlek ve sweat shirt'leri tasarlayarak sipariş verebilecekler. Ayrıca uygulama, giysinin rengine, armasına, kalıbına, koluna işlenecek nakışa kadar kişiye özel tasarım imkanı sunuyor.  XS'den 5XL'ye, 9 farklı beden seçeneği bulunan uygulama kapsamında tasarlanan polo’lar bir hafta içinde adrese teslim ediliyor.  Müşteri kitlesinin kendi polo’sunu tasarlamak için sadrece; www.kendipolonutasarla.com adresini ziyaret etmesi yeterli olmaktadır.
 • 7.  'Kendi Polonu Tasarla, Farkını Ortaya Koy!' sloganıyla çıkış yapan U.S Polo Assn, düzenlediği workshop'la, herkese kendi tarzında polo t-shirt'ünü yaratabilme fırsatı sundu. Galata Blogger Base'te düzenlenen,workshop'ta tüm katılımcılar iki polo t-shirt tasarladı.  Galata Blogger Base'te düzenlenen,workshop'ta tüm katılımcılar iki polo t-shirt tasarladı. Tasarlanan pololardan biri katılımcıda kalırken, bir diğeri tasarım işlemleri tamamlandığında bir ay boyunca Blogger Base'te sergilenmek üzere bırakıldı.
 • 8. KENDİ POLO’NU TASARLA KAMPANYASI GÖRSELLERİ
 • 9.  KAMPANYANIN ADI: KENDİ POLONU TASARLA  SLOGAN: KENDİ POLONU TASARLA, FARKINI ORTAYA KOY  HEDEF KİTLE: KADIN-ERKEK YETİŞKİN VE GENÇLER  KAMPANYA TARİHİ: 2014- HALEN DEVAM ETMEKTE.  KAMPANYANIN AMACI: POLO, KİŞİYE ÖZEL ÜRÜN SUNARAK MÜŞTERİ KİTLESİNİ DAHA DA ARTIRMAYI VE MARKANIN TANINIRLIĞINI GENİŞLETMEYİ AMAÇLAMIŞTIR.  KAMPANYA BAŞARILI OLDU MU? : KAMPANYA KİŞİYE KENDİNİ ÖZEL HİSSETTİRDİĞİ İÇİN OLDUKÇA İLGİ GÖRMÜŞTÜR.
 • 10. BİZ OLSAYDIK?  KAMPANYANIN TV REKLAMLARINDA DÖNMESİNİ SAĞLARDIK. BUNUN İÇİN KAMPANYA İLE İLGİLİ BİR REKLAM FİLMİ ÇEKİP BUNU HEM TV DE HEM DE İNTERNETTE YAYINLARDIK. AYRICA KAMPANYA İLE İLGİLİ SOKAKTA KİŞİLERE SORULAR SORUP , BROŞÜRLER DAĞITIR , KAMPANYANIN DAHA ÇOK KİŞİ TARAFINDAN BİLİNMESİNİ SAĞLARDIK.  POLO’NUN SADECE YÜKSEK GELİRİ OLAN TÜKETİCİ KİTLESİNE DEĞİL DE HER KESİME HİTAP ETMESİNİ TERCİH EDERDİK.
 • 11. KAMPANYA İLE İLGİLİ YORUMLAR:  Çok güzel bir şey bayıldım. :)  Süper, tuttum bu fikri.  Ben de bayıldım buna :) özel bir hediye almak istiyordum harika bir fikir oldu, siparişimi verdim bile :) teşekkürler :)  Bunu duymuştum bende hemen gidip tasarlayacağım.
 • 12.  Büşra K. | 06 Şubat 2015 17:20  Kendi Polonu kendin tasarla sitesinden 2 tane gömlek siparişi vermiştim biri bayan biri erkek. Gömleklerin bedenleri yanlış bir şekilde elime ulaştı. 07.01.2015 tarihinde ürünü polo deposuna iade yaptım ellerine ulaştı ve para iademi istedim. Yarın 07.02.2015 ve tam 1 ay olacak hala para iadem gerçekleşmedi. Bu kadar zor olmasa gerek bir para iadesi. Yaptıkları yanlış ortada. Sürekli müşteri hizmetleriyle görüşüyorum ama oralı olan yok. Şikayetiniz iletildi diyip duruyorlar. Yasal olan bir süre var ve bu süreyi aştıklarını düşünmekteyim. Başlarından atmaya çalıştıkları ve ilgilenmedikleri belli oluyor U.S Polo şirketinin.
 • 13. SOSYAL MEDYADA POLO
 • 14. KAMPANYA İLE İLGİLİ POLO’NUN YETKİLİSİNİN GÖRÜŞÜ: Polo markasının tasarım ekibinin başındaki Alev Ciliv: * Kendi Polonu Kendin Tasarla uygulamamız hayli ilgi görüyor.  İnsanlar her özelliğiyle tam istediği gibi bir şey giymek istiyorlar. Kendi Polonu Kendin Tasarla da insanlara bunu sundu. Şimdiye kadar çok olumlu tepkiler aldık. Şimdi ürün çeşitlerine gömlekleri de ekleyip genişlettik. Şimdi Anneler Günü için annenize tişört tasarlama kampanyası var. Onun sonuçlarını daha görmedik tabii ama çok yaratıcı şeyler bekliyorum. Çünkü gençler ve yaşı küçük olanlar özellikle 12-18 yaş arası çok yaratıcı şeyler yapıyorlar.
 • 15. SWOT ANALİZİ GÜÇLÜ YÖNLER: •Türkiye’de giyim sektörü denilince akla ilk gelen markalardan biri olması. •Yurt içi ve yurt dışında çok fazla tanınması •Sadık bir tüketici kitlesinin olması •Kalite standartları yüksek ürün Çeşitliliği ZAYIF YÖNLER: • Fiyatların bazı tüketici kitlesine pahalı gelmesi •Sponsorluk faaliyetlerinde yeterince etkinlik gösterilmemesi FIRSATLAR: :• Dünya Pazarında Tekstile Duyulan İhtiyacı Değerlendirmesi • Türkiye Ve Dünya Pazarında Hızla Büyümesi • Kendi Stilini Oluşturması • Her Yıl Ürün Yelpazesini Genişletmesi TEHDİTLER: • Türkiye Tekstil Pazarında Birçok Rakibi Olması • Her Yıl Değişen Moda Sektörü • Türkiye’de Oluşan Krizden Etkilenmesi • Daralan Sektörde Kendine Yer Edinebilmesi • Müşteri Memnuniyeti
 • 16. SEMİYOLOJİK ÇÖZÜMLEME: KENDİ POLO’NU TASARLA KAMPANYASI: GÖSTERGE: GİYİM (TSHİRT,KAZAK,GÖMLEK,PANTOLON VS.) GÖSTEREN: U.S. POLO GÖSTERİLEN: ŞIKLIK, RAHATLIK, KALİTE, İMAJ.
 • 17. DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER…
 • 18. HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAM KAMPANYALARI DERSİ REKLAM ANALİZİ HAZIRLAYANLAR:  Nazlı Gülden Tanrıkulu /B131600048  Deniz Er /B131600009  Özge Çevik/B131600021

Related Documents