Uczestnicy projektu
W projekcie uczestniczy 16 szkół ponad gimnazjalnych
wraz z nauczycielami z województwa pomorskiego i
...
Terminarz działao
- Czerwiec – lipiec 2013- rekrutacja szkół
- Wrzesień 2013 - warsztaty "Demokracja w działaniu"
realizow...
Jakie działania ? Wrzesień – październik 2013- powstanie Szkolnych Klubów
Myśli Politycznych.
 Przez cały okres projektu...
Szkolny Klub Myśli Politycznej w
Zespole Szkół w Biskupcu
Październik, 2013 rok
Warsztaty
Co miesiąc w szkołach odbywają się warsztaty na które
przyjeżdżają przedstawiciele z projektu. W
warsztatach tyc...
Coś dla ciała
Ze wzmożoną energią ruszamy do
pracy
Efektem naszej ciężkiej pracy są
trzy partie
 ZWN – Zieleń W Nadmiarze
 LIPA – Liberalno-Ideowa Partia Aktywistów
 KOnT...
LIPA
ZWN
KOnT
Debata Oksfordzka 24.01.2014
 Dnia 24 stycznia 2014 w naszej szkole miała miejsce
debata oksfordzka. W debacie oprócz nas...
Przygotowania do debaty
Kuba i Kasia czarują publicznośd
Przebieg Debaty
 Przed rozpoczęciem debaty miał miejsce krótki występ grupy
kuglarskiej ,,Lunaris’’, której członkowie po...
Propozycja Opozycja
Głos publiczności
Wybory
 Od momentu utworzenia się partii i zakończenia
debaty, pełna parą trwają przygotowania do wyborów i
kampanii wybo...
To Twój Wybór! Wybierz mądrze.
Prezentacja_Parasol_Demokracji
Prezentacja_Parasol_Demokracji
Prezentacja_Parasol_Demokracji
Prezentacja_Parasol_Demokracji
Prezentacja_Parasol_Demokracji
Prezentacja_Parasol_Demokracji
of 25

Prezentacja_Parasol_Demokracji

Published on: Mar 4, 2016
Published in: Education      


Transcripts - Prezentacja_Parasol_Demokracji

 • 1. Uczestnicy projektu W projekcie uczestniczy 16 szkół ponad gimnazjalnych wraz z nauczycielami z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego . Są to uczniowie pierwszych i drugich klas szkół ponadgimnazjalnych z miejscowości do 25 tysięcy.
 • 2. Terminarz działao - Czerwiec – lipiec 2013- rekrutacja szkół - Wrzesień 2013 - warsztaty "Demokracja w działaniu" realizowane przez trenerów w wybranych szkołach. - Październik 2013 – Maj 2014 – działanie Szkolnych Klubów Myśli Politycznej i gra symulacyjna. - Maj 2014 – wyjazd do Warszawy do sejmu RP, zakończenie projektu.
 • 3. Jakie działania ? Wrzesień – październik 2013- powstanie Szkolnych Klubów Myśli Politycznych.  Przez cały okres projektu raz w miesiącu warsztaty dotyczące m.in.: systemów politycznych, rodzajów demokracji, ordynacji wyborczych, marketingu politycznego.  Koniec grudnia 2013- utworzenie szkolnych partii politycznych.  Styczeń i marzec 2014 – przeprowadzenie dwóch debat polityczno-społecznych.  Kwiecień 2014 – gra symulująca wybory  Maj 2014 – zaprzysiężenie wybranego Parlamentu w gmachu Sejmu RP
 • 4. Szkolny Klub Myśli Politycznej w Zespole Szkół w Biskupcu Październik, 2013 rok
 • 5. Warsztaty Co miesiąc w szkołach odbywają się warsztaty na które przyjeżdżają przedstawiciele z projektu. W warsztatach tych uczestniczą wszyscy uczestnicy projektu, a tematy poruszane tu to np.: systemy polityczne państw, ustroje państw kampanie wyborcze i wiele innych. Warsztaty te wpływają na poszerzenie naszej wiedzy z dziedziny polityki i przedsiębiorczości. Są one prowadzone w przyjemny, bezstresowy i czasem zabawny sposób. 
 • 6. Coś dla ciała
 • 7. Ze wzmożoną energią ruszamy do pracy
 • 8. Efektem naszej ciężkiej pracy są trzy partie  ZWN – Zieleń W Nadmiarze  LIPA – Liberalno-Ideowa Partia Aktywistów  KOnT – Konserwatyzm Oparty na Tradycji Od momentu powstania i zarejestrowania partii każda z nich co tydzień odpowiada na problemy zadawane przez twórców projektu za pośrednictwem strony i internetowej. Prace partii nadzorują ich władze wybrane według ustaleń w statutach spisanych przez te partie.
 • 9. LIPA
 • 10. ZWN
 • 11. KOnT
 • 12. Debata Oksfordzka 24.01.2014  Dnia 24 stycznia 2014 w naszej szkole miała miejsce debata oksfordzka. W debacie oprócz naszej szkoły, uczestniczyło także Liceum Katolickie im. Jana Pawła drugiego w Biskupcu. Tematem debaty był problem samodzielnego usprawiedliwiania się przez osoby pełnoletnie. Propozycja której członkowie byli za Liceum Katolickiego była za tym by pełnoletni mogli się sami usprawiedliwiać natomiast opozycja, któr4ej członkowie byli z naszego Liceum była przeciwna temu pomysłowi.
 • 13. Przygotowania do debaty
 • 14. Kuba i Kasia czarują publicznośd
 • 15. Przebieg Debaty  Przed rozpoczęciem debaty miał miejsce krótki występ grupy kuglarskiej ,,Lunaris’’, której członkowie pochodzą z naszego Liceum. Widzowie byli oczarowani. Następnie rozpoczęła się najważniejsza część tamtego dnia debata. Na wstępie powitała nas pani marszałek i został odczytany regulamin debaty. Następnie strony przedstawiały naprzemiennie swoje stanowiska począwszy od propozycji. Każdy miał 3 minuty na wystąpienie. Po wystąpieniu obydwu stron głos zabrała publiczność, która komentowała lub zadawała pytania na które członkowie stron rywalizujących musieli odpowiadać. Po zakończeniu odbyło się głosowanie publiczności. Przewagą dwóch głosów wygrała propozycja i koncepcja samodzielnego usprawiedliwiania się. Uczestnicy podziekowali sobie i pogratulowali, a następnie wszyscy się rozeszli.
 • 16. Propozycja Opozycja
 • 17. Głos publiczności
 • 18. Wybory  Od momentu utworzenia się partii i zakończenia debaty, pełna parą trwają przygotowania do wyborów i kampanii wyborczych. Będą one organizowane w szkołach i głosować będą uczniowie oraz nauczyciele. Każda partia robi co w jej mocy by zyskać jak największe poparcie i wejść do sejmu.
 • 19. To Twój Wybór! Wybierz mądrze.

Related Documents