NAJDZIWNIEJSZE REKORDY
GUINESSA
AUTORKI:
Marta Jurczyk, Sara Szewczyk, Marta Szwarc
Balansowanie ławkami w zębach
W chińskiej miejscowości Chongqing pobito niedawno jeden z
najbardziej niecodziennych rekord...
Największy obraz 3D zrobiony na ulicy
Dzień Światowych Rekordów Guinessa w tym roku był szczególnie
wyjątkowy dla dwóch ar...
Podnoszenie ciężarka paznokciem
26-letni Chikka Bhanu Prakash, komputerowy ekspert z miejscowości
Hajdarabad w Indiach pod...
Najdłuższe paznokcie świata
Paznokcie pani Christine Walton mierzą: lewa dłoń – 309,8cm,
prawa dłoń – 292,1cm . 45-letnia ...
Plucie na odległość mlekiem z oka
Mehmet Yilmaz dokonał niebywałego wyczynu. Człowiek ten pobił rekord
Guinnessa w strzela...
Najdłuższy język świata
21-letnia studentka z Kalifornii, Chanel Tapper może pochwalić się światu
najdłuższym językiem w h...
Najszersza buzia na świecie
Jeden z najdziwniejszych rekordów na świecie został ustanowiony przez
Domingo Joaquima. Jest o...
Najbardziej wyłupione oczy na świecie
Wyczynu tego dokonała 2 listopada 2007 roku w Istambule w Turcji a wszystko się
zacz...
DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ
PYTANIA DLA CIEBIE
● O ile mniej kilogramów jesteś w stanie unieść zębami od
rekordzisty......
● Ile podłóg twojego pokoju...
of 11

Prezentacja rekordy1

wybrane rekordy Guinessa
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Education      


Transcripts - Prezentacja rekordy1

 • 1. NAJDZIWNIEJSZE REKORDY GUINESSA AUTORKI: Marta Jurczyk, Sara Szewczyk, Marta Szwarc
 • 2. Balansowanie ławkami w zębach W chińskiej miejscowości Chongqing pobito niedawno jeden z najbardziej niecodziennych rekordów w historii. Pan Li Hongxiao był w stanie utrzymać i balansować w swoich zębach aż 23 drewnianymi ławkami przez 11 sekund! Cała misternie ułożona konstrukcja ważyła łącznie aż 0,07 tony. Każda z ławek posiadała dokładnie 1 metr długości.
 • 3. Największy obraz 3D zrobiony na ulicy Dzień Światowych Rekordów Guinessa w tym roku był szczególnie wyjątkowy dla dwóch artystów z Londynu, Joe’a i Max’a, popularnie znanych jako „3D Joe i Max”, którzy na zlecenie firmy Reebok i programu CrossFit stworzyli największy trójwymiarowy obraz na świecie, mierzący 1160,4m². Projekt sponsorowała znana na całym świecie marka odzieży sportowej Reebok, oraz CrossFit, czyli system rozwoju siły i kształtowania formy. Zorganizowano go na ulicy we wschodnim Londynie, w dzielnicy businessowej, Canary Wharf w ramach misji rozpowszechniania idei zdrowego trybu życia i doskonałej formy fizycznej .
 • 4. Podnoszenie ciężarka paznokciem 26-letni Chikka Bhanu Prakash, komputerowy ekspert z miejscowości Hajdarabad w Indiach podjął próbę ustanowienia rekordu Guinessa na największy ciężar uniesiony paznokciem – 8,66kg. Podnoszenie przedmiotów przyczepionych do paznokcia to nowa kategoria, a to oznacza, że jeśli wyczyn pana Prakasha zostanie oficjalnie zatwierdzony, będzie on pierwszym rekordzistą w tej dyscyplinie. Żeby tak się jednak stało, jurorzy muszą pozytywnie ocenić cały, szczegółowy materiał dowodowy przesłany do ich siedziby.
 • 5. Najdłuższe paznokcie świata Paznokcie pani Christine Walton mierzą: lewa dłoń – 309,8cm, prawa dłoń – 292,1cm . 45-letnia kobieta jest także utalentowaną piosenkarką występującą pod pseudonimem „Księżna” (ang. The Dutchess). Twierdzi, że nie obcinała paznokci od 1990 roku.
 • 6. Plucie na odległość mlekiem z oka Mehmet Yilmaz dokonał niebywałego wyczynu. Człowiek ten pobił rekord Guinnessa w strzelaniu mlekiem z oka na odległość. Dystans jaki udało się jego oku pokonać to aż 279,5 cm. Poprzedni rekord wynosił 261 cm.
 • 7. Najdłuższy język świata 21-letnia studentka z Kalifornii, Chanel Tapper może pochwalić się światu najdłuższym językiem w historii – 9,75cm
 • 8. Najszersza buzia na świecie Jeden z najdziwniejszych rekordów na świecie został ustanowiony przez Domingo Joaquima. Jest on posiadaczem najszerszej buzi na świecie mierzącej ponad 0,17m. 20-letni mieszkaniec Sambizanga w Angoli został oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Jego dodatkową umiejętnością związaną z jego nadzwyczajną buzią, jest umieszczanie w poprzek puszki pojemności 0,33 l w ustach.
 • 9. Najbardziej wyłupione oczy na świecie Wyczynu tego dokonała 2 listopada 2007 roku w Istambule w Turcji a wszystko się zaczęło gdy kiedyś przypadkiem została uderzona w głowę maską używaną do gry w hokeja i zauważyła że jedna gałka oczna wysunęła się o 1,2 cm z oczodołu i tak rozpoczęła się jej droga do osiągnięcia rekordu. Zanim ustanowiła rekord wystąpiła w programie Davida Lettermana - Głupie Umiejętności Ludzkie (Stupid Human Tricks), powodując krzyki świadków na widok jej wyczynu.
 • 10. DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ
 • 11. PYTANIA DLA CIEBIE ● O ile mniej kilogramów jesteś w stanie unieść zębami od rekordzisty...... ● Ile podłóg twojego pokoju musiałbyś pomalować, aby pokryć powieszchnię rekordzistów? ● Ile wynosi suma twojej masy ciała z ciężarem podniesionym na paznokciu? ● O ile paznokieć lewej dłoni jest dłuższy od ciebie? ● Czy twoje 3 skoki w dal z miejsca byłyby dłuższe niż rekord Mehmet Yilmaza? ● Ile razy twój język jest krótszy od studentkiz Kalifornii?