WSB
Andrzej NowakAndrzej Nowak
WSB
Polecana miejscowość:
Siemianowice Śląskie
Siemianowice Śląskie (śl. Śymjanowicy, niem.
Siemianowitz, Laurahütte; 1923...
WSB
grafika: http://pl.wikipedia.org/
WSB
Jak dojechać?
Drogą krajową nr 94
WSB
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Pszczelnik"
oferuje: korty tenisowe, boiska piłkarskie, basen
odkryty, halę sporto...
WSB
Prognoza pogody Mapa miasta Portal informacyjny
WSB
Notatki
WSB
Miasto ma dużo familoków czy kamienic
w centrum i Michałkowicach. W Centrum,
Michałkowicach, Bytkowie i częściowo
Bańg...
WSB
Zabytki:
● Pałac w Siemianowicach (Zespół Pałacowo-Parkowy) – jeden z
największych pałaców w Polsce (największy na ter...
WSB
W których dzielnicach zachował się
rolniczy charakter miasta?
● Bytkowie
● Michałkowicach, Bańgowie, Przełajce
● Centr...
WSB
Błędna odpowiedź :(
WSB
BRAWO !!!
WSB
Źródła:
● www.wikipedia.org
Dziękuję za uwagę.
of 13

Prezentacja nowak

Published on: Mar 4, 2016
Published in: Travel      


Transcripts - Prezentacja nowak

 • 1. WSB Andrzej NowakAndrzej Nowak
 • 2. WSB Polecana miejscowość: Siemianowice Śląskie Siemianowice Śląskie (śl. Śymjanowicy, niem. Siemianowitz, Laurahütte; 1923-27 Huta Laura- Siemianowice) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, położone na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, położone nad rzeką Brynicą, na Wyżynie Śląskiej, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP).
 • 3. WSB grafika: http://pl.wikipedia.org/
 • 4. WSB Jak dojechać? Drogą krajową nr 94
 • 5. WSB Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Pszczelnik" oferuje: korty tenisowe, boiska piłkarskie, basen odkryty, halę sportową. MOSiR "Michał" oferuje: basen kryty ze zjeżdżalnią o długości 86 m, sauną i jacuzzi oraz halę sportowo-widowiskową. Miasto posiada również boisko do hokeja na trawie, strzelnicę myśliwską, pole golfowe, kręgielnie i centrum rozrywki, amfiteatr w Parku Miejskim i 100-letnią pływalnię. Od 1966 roku w Siemianowicach działa Muzeum Miejskie znajdujące się w zabytkowym budynku z XVIII wieku, ze stałą wystawą rzeźb w węglu i innymi przedstawiającymi historię, kulturę miasta i Górnego Śląska.
 • 6. WSB Prognoza pogody Mapa miasta Portal informacyjny
 • 7. WSB Notatki
 • 8. WSB Miasto ma dużo familoków czy kamienic w centrum i Michałkowicach. W Centrum, Michałkowicach, Bytkowie i częściowo Bańgowie znajdują się osiedla bloków mieszkalnych wybudowanych przed 1990. Rolniczy charakter nieznacznie zachował się w Michałkowicach, w dużej mierze na Bańgowie i zupełnie w Przełajce.
 • 9. WSB Zabytki: ● Pałac w Siemianowicach (Zespół Pałacowo-Parkowy) – jeden z największych pałaców w Polsce (największy na terenie woj. śląskiego), obecnie mocno zaniedbany. ● Fragment dawnego Pałacu Mieroszewskich ● Pałac w Michałkowicach (Dom Technika "Zameczek" w Parku Górnik) – dawny pałac Mieroszewskich, później Rheinbabenów. Miejsce w których odbywają się imprezy kulturalne i koncerty. ● Spichlerz – XVIII-wieczny budynek spichlerza wybudowany przez hrabiego Henckel von Donnersmarcka obecnie służy jako siedziba Muzeum Miejskiego. ● Pałacyk romantyczny z XIX wieku w Parku Górnik – przypominający zamek budynek w którym mieszkał ogrodnik opiekujący się parkiem otaczającym Pałac w Michałkowicach.
 • 10. WSB W których dzielnicach zachował się rolniczy charakter miasta? ● Bytkowie ● Michałkowicach, Bańgowie, Przełajce ● Centrum
 • 11. WSB Błędna odpowiedź :(
 • 12. WSB BRAWO !!!
 • 13. WSB Źródła: ● www.wikipedia.org Dziękuję za uwagę.

Related Documents