Prawdy i mity
o marketingu internetowym
Dobra strona internetowa to klucz
do sukcesu
Prawda!
Szkoda, że przedsiębiorcy z sektora MŚP o tym zapominają.
Aż 90 p...
Wystarczy mieć stronę
internetową, a klienci sami mnie
znajdą
Fałsz!
Przy założeniu, że tylko 53% małych i średnich fi...
Reklama w internecie jest droga
Fałsz!
Tak naprawdę to, ile przeznaczysz na reklamę w internecie, zależy od
Twojego bud...
W internecie ciężko dotrzeć do
swojej grupy docelowej
Fałsz!
Wyobraź sobie, że chcesz dotrzeć do osób z Warszawy, w
wi...
Media społecznościowe to idealne
miejsce, żeby się reklamować
Prawda!
Z Facebooka na przykład korzysta 73% polskich int...
W internecie można reklamować
się samemu
Prawda!
Żeby rozpocząć kampanię reklamową w internecie, nie musisz korzystać
...
Reklama w internecie to banery
Fałsz!
Możliwości reklamowych masz naprawdę sporo – od wymienianych już
w tej prezentacj...
Reklama internetowa jest
skuteczniejsza od innych
To na pewno dyskusyjne – bo zależy od branży, grupy docelowej,
budżet...
Zaciekawił Cię ten temat? Wpisz pytanie w Grupie,
przekażemy je ekspertowi i opublikujemy jego odpowiedź!
Więcej porad n...
of 10

Prawdy i mity o marketingu internetowym

Marketing w internecie wcale nie musi być drogi, a pierwszą reklamę możesz ustawić samodzielnie! Sprawdź fakty i mity o reklamie w internecie. Zaciekawił Cię ten temat? Wpisz pytanie w Grupie, przekażemy je ekspertowi i opublikujemy jego odpowiedź! Więcej porad nt. prowadzenia własnej firmy, przedsiębiorczości, zarządzania znajdziesz w Grupie Akademia Przedsiębiorcy na LinkedIn: bit.ly/akademiaprzedsiebiorcy
Published on: Mar 4, 2016
Published in: Marketing      


Transcripts - Prawdy i mity o marketingu internetowym

  • 1. Prawdy i mity o marketingu internetowym
  • 2. Dobra strona internetowa to klucz do sukcesu Prawda! Szkoda, że przedsiębiorcy z sektora MŚP o tym zapominają. Aż 90 proc. polskich firm korzysta z możliwości, jakie daje internet, lecz tylko 53 proc małych i średnich przedsiębiorstw ma własną stronę internetową (raport OECD). Strona internetowa powinna: - zawierać najważniejsze informacje odnośnie Twoich usług lub produktów - być zbudowana w sposób przejrzysty, jasny i nowoczesny - zawierać kontakt lub formularz kontaktowy - mieć logiczny układ i intuicyjną nawigację - być zintegrowana z mediami społecznościowymi - mieć wersję mobilną Możesz skorzystać z darmowych narzędzi przy jej budowie (np. WordPress).
  • 3. Wystarczy mieć stronę internetową, a klienci sami mnie znajdą Fałsz! Przy założeniu, że tylko 53% małych i średnich firm posiada własną stronę internetową, łatwo oszacować, że w sieci krąży wiele informacji i ofert. Żeby Twój klient mógł odnaleźć właśnie Ciebie, musisz mu pomóc. Wprawdzie z Google korzysta aż 93% polskich internautów (Megapanel PBI/ Gemius, sierpień 2014), którzy wciąż poszukują nowych informacji. Warto jednak wesprzeć się dostępnymi metodami promocji. Dzięki reklamie w internecie możesz dać się odnaleźć.
  • 4. Reklama w internecie jest droga Fałsz! Tak naprawdę to, ile przeznaczysz na reklamę w internecie, zależy od Twojego budżetu – możesz przeznaczyć na kampanię 20 000, ale równie dobrze możesz wydać 200 pln. Ta elastyczność cenowa i szerokie spektrum możliwości to potencjał internetu, o którym warto pamiętać. Pomyśl, jakimi budżetami trzeba dysponować, żeby reklamować się w telewizji!
  • 5. W internecie ciężko dotrzeć do swojej grupy docelowej Fałsz! Wyobraź sobie, że chcesz dotrzeć do osób z Warszawy, w wieku 26-35 lat, interesujących się mediami społecznościowymi. Jak chcesz to zrobić dzięki telewizji, bądź radiu? No właśnie! Tylko internet daje Ci możliwość dokładnego określania osób, do których chcesz trafić. Możesz docierać do tych, którzy szukają konkretnej usługi lub produktu ( np. w wyszukiwarce w Google), którzy mają konkretne zainteresowania (np. reklama na Facebooku) lub chcieliby znaleźć informację na dany temat (np. na forach).
  • 6. Media społecznościowe to idealne miejsce, żeby się reklamować Prawda! Z Facebooka na przykład korzysta 73% polskich internautow, z YouTube 73% (Megapanel PBI/Gemius, sierpień 2014)! Spędzają tam oni mnóstwo czasu, szukają interesujących ich tematów, dyskutują, obserwują marki. Na samym Facebooku możesz założyć za darmo profil swojej firmy i komunikowac się ze swoimi fanami, udostępniać im ciekawostki na temat swojej firmy, działalności, zachęcać do dzielenia się ze swoimi znajomymi tym contentem. Możesz również reklamowac się za pomocą Facebook Ads
  • 7. W internecie można reklamować się samemu Prawda! Żeby rozpocząć kampanię reklamową w internecie, nie musisz korzystać z pomocy wyspecjalizowanych agencji. Oczywiście, jeśli dysponujesz większym budżetem, ich działania będą niezwykle pomocne i mogą świetnie zoptymalizować Twoje działania. Jeśli natomiast zaczynasz z niewielkim nakładem finansowym, możesz samodzielnie ustawić reklamy, to naprawdę proste – w panelach reklamowych na Facebooku czy w Google zostaniesz krok po kroku przeprowadzony przez ten proces i na każdym kroku uzyskasz podpowiedź, co powinieneś zrobić. Reklama AdWord Facebook Ads
  • 8. Reklama w internecie to banery Fałsz! Możliwości reklamowych masz naprawdę sporo – od wymienianych już w tej prezentacji mediów społecznościowych i forów, po reklamę w Google. Pamiętaj, żeby sprawdzić, gdzie mogą być Twoi potencjalni klienci. Specjalistyczne forum wędkarskie? Miłośniczki zdrowej żywności czytające blogi o gotowaniu? Twoi klienci są w internecie, musisz ich tylko odnaleźć!
  • 9. Reklama internetowa jest skuteczniejsza od innych To na pewno dyskusyjne – bo zależy od branży, grupy docelowej, budżetów. Każdą reklamę warto dopasować do indywidualnych potrzeb swojej branży i firmy. To, co na pewno jest prawdą to fakt, że reklamę w internecie możesz bardzo dobrze zmierzyć – dzięki analityce możesz zbadać w zasadzie każde zachowanie, wywołane Twoją reklamą (zakup, obejrzenie filmu, zapisanie się na newsletter). I dzięki temu optymalizować ją i stale ulepszać.
  • 10. Zaciekawił Cię ten temat? Wpisz pytanie w Grupie, przekażemy je ekspertowi i opublikujemy jego odpowiedź! Więcej porad nt. prowadzenia własnej firmy, przedsiębiorczości, zarządzania znajdziesz w Grupie Akademia Przedsiębiorcy na LinkedIn: bit.ly/akademiaprzedsiebiorcy

Related Documents